Nagyon jól szerepeltek válogatottjaink az U18-as Európa-bajnokságon

Csütörtökön rajtolt és vasárnap fejeződött be az U18-as korosztályú atléták Európa-bajnoksága a szlovákiai Besztercebányán. A PVSK-t két versenyző, a rúdugró Gastiaburu-Frank Abigél és Putsay Bence távolugró képviselte.

A leány rúdugrás döntőjében Gastiaburu-Frank Abigél 390 centis óriási egyéni csúcsa a 8. helyet jelentette. Putsay Bence 697-tel ment a döntőbe, ahol 699-cm-rel 10. lett. Az eseményen meghívottként a versenyzők edzői Putsayné Völgyi Erzsébet és Putsay Zoltán is részt vettek.

Az atlétáink izgalmakban is bővelkedő szerepléséről Putsay Zoltán, a versenyzők egyik edzője számolt be.

Nagyon nehéz volt Bence versenye, elsősorban a selejtező. Ez ugyanis két pályán zajlott, az ”A” pályán, ahol Bence ugrott, az első ugrót újraugratták, majd három versenyző leugrotta a saját kísérleteit, ezután technikai okok miatt fél órára leállították az ugrásokat. A másik a „B” pályán rendesen lement a selejtező. Ilyen körülmények közepette, Bence nyugodt maradt, és higgadtan versenyezve, noha nem a legjobb eredményével a tizenkettedik helyen a döntőbe került. Ott, továbbra is higgadtan, két centit, és két helyet javítva 699 cm-rel lett tizedik. Nagyon szép eredménynek tartjuk, már azt is, hogy kijutott erre az Európa-bajnokságra.

Abigélnél más volt a helyzet, ő a selejtezőben ugrott 375-öt, és mivel teljesen hibátlanul volt az ugrása, be tudott csúszni a döntőbe. Ha nem ugrik hibátlanul, nincsen döntő. Mivel voltak még hárman, akik hibátlanul ugrottak, végül 14-en kerültek a döntőbe, mivel a versenybíróság úgy döntött, hogy fiatalokról van szó, legyen magasabb létszámú a döntő. Itt hárman is voltak, akik két évvel idősebbek voltak Abigélnél. 360-on kezdett - életében nem kezdett még ezen a magasságon-, elsőre teljesítette, majd másodikra ugrotta a 380 centimétert, ezt megfejelte a 390-es magassággal, a 8. helyet jelentő ugrással. Ez egy nagy egyéni csúcs, 20 cm-rel jobb az eddigi legjobbjánál.

Mindkét versenyzőnknek nagy esélye van, már csak a fiatal koruk miatt is, a jövő évi U20-as Európa-bajnokság szintjének teljesítésére, és az ottani részvételre. Rúdugrásban 400 cm a szint, és Abigél még két évig lehet a 20-as versenyek résztvevője. Soha rosszabb Eb szereplést, nagyon boldogok vagyunk, de természetesen látjuk a hibákat is, amelyeket fokozatosan próbálunk kijavítani.

A magyar csapat a magasugró Bátori Lilianna aranyának, és a távolugró Hajdu Áron ezüstjének köszönhetően két éremmel zárta az U18-as Eb-t.