Lomb Ádám a Vidék bajnok, Fazekas András ezüstérmes

Nagyszerűen szerepeltek a PVSK versenyzői a zalaegerszegi Országos Vidék Bajnokságon. Lomb Ádám 1500 m-en, a legrövidebb versenytávján is nagyon jól futott, Fazekas András a második helyen végzett.

Ebben az időszakban, a nagyon meleg időjárás nem kedvez a hosszútávfutó versenyszámoknak, és ilyenkor a rövidebb pályaversenyeket kerülnek előtérbe.

A versenyt, és futóink remek szereplését Freier Balázs szakmai vezető értékelte.

A június végi országos bajnokságig már nem sok idő van hátra. Egy középtávfutó edzéssel 0,1 mp-re megközelítette az egyéni csúcsát Ádám, de ehhez az eredményhez kellettek a versenyzőtársai is. Mészáros Bence 500 m-ig, Valler Tamás 1000 m-ig, Fritz László 1200 m-ig vitte az erős tempót. Onnét már csak egyedül maradt az utolsó 300 m-re, és így 3:50,01 perces, a harmadik legjobb magyar idővel érkezett győztesként a célba. Szorosan mögötte jött be Fazekas András. Ő is felvette a gyors tempót és 3 másodperccel megjavította az egyéni csúcsát, és 3:54,69-es kiváló idővel lett második. Trócsányi Márton 4:13,06 perces új egyéni csúccsal a negyedik helyen végzett, a számára kiegészítő versenytávon. Úgy gondolom nagyon elégedettek lehetünk futóink teljesítményével - fejezte be szakmai értékelését Freier Balázs