Lomb Ádám 12. lett a poznani félmaraton futóversenyen

Lomb Ádám a PVSK tehetséges futója, aki sorozatosan jól szerepelt a hazai futóversenyeken, a hét végén nemzetközi szinten is megmérettette magát, ugyanis vasárnap a lengyelországi Poznanban rendezett félmaraton versenyen vett részt.

A hatalmas és színvonalas mezőnyben az élbolyban végezni nem akármilyen siker. Ha ehhez még hozzátesszük, hogy ezen a távon az idei negyedik legjobb magyar időt futotta Ádám, akkor elégedett lehet edzője, Freier Balázs is.

Nagy nemzetközi mezőny gyült össze Poznanban, és úgy gondolom, Ádám nem okozott csalódást. – kezdte beszámolóját az edző, majd így folytatta. - A félmaraton távon, (21,097 km) a kb. 6000 induló között sok jegyzett futó állt rajthoz, köztük olyanok is, akik 60 percen belüli időt teljesítettek már korábban. Sajnos, nagyon hideg volt, mindössze két fok, és ez egyáltalán nem ideális idő a futóversenyekhez, mivel nagyon hamar lemerevednek az izmok. Ádám mindent betartott, amit megbeszéltünk, de természetesen a körülményekhez neki is kellett alkalmazkodnia, és ezt most remekül tette. Volt a vége felé egy emelkedő, ott kellett egy kicsit változtatni a taktikán. A világ élvonala, alig három percre volt Ádámtól, kiváló képességei vannak a hosszútávfutáshoz. Az ideje 66:20, ami egyéni csúcsjavítás, nagyon jó eredmény, hiszen rövidebb távokat futott eddig, és erre a jövőben lehet építeni.

Vasárnap délelőtt 10 órakor rajtolt a mezőny Poznan belvárosából, és bár a belga Európa csúcstartó Bashir Abdi nem volt ott, akadt bőven klasszisfutó szinte a világ minden részéről. Jellemző a mezőny erősségére, hogy a korábbi Európa csúcstartó norvég Moen, csak a 6. helyen végzett. Ádám eddigi eredményeinek köszönhetően, VIP meghívottként vett részt ezen a rendezvényen, hiszen egy fiatal, feltörekvő tehetséget láttak benne a rendezők.

Lomb Ádám:

Nagyon jó éreztem magam, minden energiámat felhasználtam, sajnos, az időjárás nem kedvezett, de így is megjavítottam az egyéni csúcsomat, amely 68:38 volt. Az itt elért időm, 66:20, ami szerintem nagy ugrás. A hideg miatt nem sikerült senkinek 60 percen belül futnia, még a győztes etióp futónak sem. Sok versenyző segítőt („nyulat”) használt, de voltak olyanok is, aki menet közben kiálltak. A végén beértem egy csoportot, de az első csapatot már nem sikerült utolérnem. Sok induló volt, nagy nézősereg, ez amolyan népünnepély itt Poznanban, és ez serkentőleg hatott rám is. Mivel ez volt az első nemzetközi versenyem, a legfontosabb célom a tapasztalatszerzés volt, ami sikerült is. Remélem lesz még jobb eredményem hosszabb távokon is, mivel eddig rövidebbeket futottam. Ezen dolgozunk edzőmmel Freier Balázzsal.