Garamvölgyi Petra és Lomb Ádám bronzérmes a felnőtt magyar bajnokságon

Az MTK Lantos Mihály Sportközpontjában rendezték a 129. Atlétikai Magyar Bajnokságot, amelyen a PVSK atlétái is részt vettek. A versenyszámok győztesei elnyerték a "Magyarország 2024. évi Országos Bajnoka" címet. A bajnokság 1-3. helyezettjei éremdíjazásban részesültek.

A PVSK atlétáinak szereplését Freier Balázs szakmai vezető értékelte.

- Az első napon női rúdugrásban, és a férfi 400 méteren, valamint 1500 méteren voltunk érdekeltek, míg a második napon az 5000 méteres síkfutásban álltak rajthoz futóink - kezdete összefoglalóját a szakmai vezető.

- A nagy hőségben Garamvölgyi Petra a női rúdugrásban sokáig elsőre vitte a magasságokat, és végül 390 cm-rel a harmadik helyen végzett. Borhy Anna Mária 370 cm-el a hatodik, míg az ifjúsági korú Gastiaburu Frank Abigél 360 cm-el a nyolcadik helyet szerezte meg.

Futóink jól időzítették a formájukat, hiszen mindenki egyéni csúccsal szerepelt a felnőtt bajnokságon. Lomb Ádám 5000 méteren 14 perc 16,23 másodpercre javította a legjobb eredményét, és ezzel harmadik lett, a 38 fokos, nem éppen hosszútávfutásra ideális időben. Ádám csak az utolsó métereken maradt le az ezüstéremről a számára csak kiegészítő versenyszámban.

Kiválóan sikerült Fazekas András bemutatkozása is az 5000 méteren. Tizenöt percen belüli idővel (14:53,98) szerezte meg a hatodik helyet. Előző napon hatalmas egyéni csúcsot futott 1500 méteren (3:51,57) és ötödik lett. András egyéni csúcsra húzta be Fritz Lászlót is 1500 méteren (3:55,05). László ezzel az eredménnyel végzett a nyolcadik helyen. Külön említést érdemel Plisz Balázs 400 méteres futása. A két hónapos sérülése után négy hét felkészüléssel, egyéni csúccsal, 48,37 másodpercet futott. Balázsnak ebben az egy hónapban csak óvatos ritmus futások fértek bele a felkészülésébe, így kontroll eredmények nélkül vállalta a szereplést.

Természetesen nagyon elégedett vagyok a trópusi hőségben elért szép eredményekkel. Versenyzőinknek további egy hónap áll még rendelkezésükre, hogy az U20-as és az U23-as országos bajnokságon, saját korosztályukban további jó helyezéseket érjenek el - fejezte be értékelését Freier Balázs.