Eredményes hétvégét zártak atlétáink

Két második, és két harmadik helyezést értek el a PVSK atlétái Győrben, a VI. korcsoportos (U20), és az V. korcsoportos (U18) diálolimpia versenyein. A mezőny gyakorlatilag megegyezik az igazolt sportolók élmezőnyével, csak még hozzájönnek más sportágakból is diákok.

A versenyekről Freier Balázs az atléták vezetője számolt be.

Hosszútávfutásban a triatlonosok, tájfutók, öttusázók is bele tudnak szólni a helyezésekbe, de a dobószámokban a kézilabdázókat, birkózókat sem lehet leírni. A VI. korcsoportban Fazekas András tovább folytatta jó szereplését, és az első napon 1500 m-en új egyéni csúccsal 3:57,28-al lett bronzéemes. Ugyanezen a távon Fritz László idei legjobbjával lett ötödik, 4:04,48-as idővel. Másnap a fő számában, 3000 m-en-en végig az első-második helyen futott András, és csak a hajrában lett szoros második, nagy egyéni csúccsal (8:24,16). Fritz László szintén 3000 m-en idei legjobbjával lett 5. (8:43,25).

Az V. korcsoportban Putsay Bence lemásolta Fazekas András eredményét. Távolugrásban már nagyon közel jár a 7 m-hez, 681cm-rel 2. míg 200 m-en, 23,33mp-el 3. lett. Sokoldalúságát bizonyítja, hogy 100 m-en is 6. helyezést ért el (11,56). Alig maradt le a dobogóról (4.) Trócsányi Márton, aki végig vezette a versenyt 3000 m-en, de a végén hárman lehajrázták, 8:59,28-as időt ért el. A Szent Mór iskola csapatában Vajda Istvánnak nagy szerepe volt, hogy a 4x100 m-es váltó negyedik lett.

Az UTE rúdugróversenyén nagyon jól kivitelezett ugrással átvitte Gastiaburu Frank Abigél a női rúdugrásban a 365 cm-es magasságot, ami az egyéni csúcsa mellett, az ifjúsági Európa Bajnokságra kvalifikációs szint is. Ugyanennyit ugrott Borhy Annamária is, és ő jobb kísérlet aránnyal második lett. Edzője, Putsay Zoltán aznap vehette át a Magyar Atlétikai Szövetség kiváló utánpótlás edzőnek járó kitüntetést, női rúdugrás szakágban végzett kiemelkedő utánpótlás nevelő munkájáért.

Garamvölgyi Petra a Magyar Nagydíjsorozaton, Budapesten-WA-Continental Tour Bronze nemzetközi versenyen, 375 cm-es eredménnyel az ötödik helyen végzett.