Eredményes félévet zártak atlétáink

A PVSK Atlétikai Szakosztálya 2023 első félévében eredményesen szerepelt a különböző hazai és nemzetközi versenyeken. Az értékelés középpontjában természetesen a PVSK egyik legnagyobb és legsikeresebb rendezvénye a Pécs-Harkány országúti futóverseny állt.

Freier Balázs szakmai vezetővel az utóbbi sikeres rendezvény mellett, a félév további jó eredményeire is kitértünk.

Kezdjük az év elején, a fedettpályás szezonnal.- indítja a félévértékelő beszélgetést a szakmai vezető, majd így folytatja. - Garamvölgyi Petra újból ráérzett a rúdugrás technikájára, és most már egy erősebb rúddal újra 420 cm - ig jutott, és a felnőtt OB-n második lett. A 3000 m-es síkfutásban Lomb Ádám a 3. helyen végzett. A junior korosztályban is sikerült egy 3. helyezést elérni, Fritz László révén, 3000 m-en.

A szabadtéri események közül élre kívánkozik, és minden évben nagy eseménynek számít a Pécs-Harkány országúti futóverseny, amelyre az idén 39. alkalommal került sor. Az energiaválság miatti megnövekedett kiadások kérdésessé vált az, hogy egyáltalán meg lehet-e rendezni az idei versenyt. A legnagyobb plusz költség, az eddig ingyenes fürdőbelépő kifizetése volt amellett, hogy minden szolgáltatás majdnem a duplájára emelkedett. A versenyzők aktivitása azonban megmentette a rendezvényt, hiszen közel 800-an neveztek, és ez nekünk is útmutatást adott arra nézve, hogy a jövőben hogyan lehet leküzdeni ezt az akadályt.

A verseny nagy PVSK-s sikereket hozott. A férfiaknál Lomb Ádám két perccel megjavította az útvonal csúcsot, és a csapatban is a 2. és 3. helyezéseket értünk el. A nőknél Szabó Tünde (PVSK) szülés után, immáron negyedszer nyert. A háromfős csapatban pedig a dobogó minden fokára PVSK-s állhatott. Az első helyet a Szabó Tünde, Dér Andrea, Freierné Kovács Dóra alkotta hármas szerezte meg.

A mezei futó bajnokságon az utóbbi idők legjobb helyezéseit értük el. Az összetett pontversenyben az országos 5. helyen végeztünk. Felnőttek között Lomb Ádám egyéni 3. lett, a felnőtt csapatban szintén a 3. helyen végeztünk (Lomb Ádám, Fritz László, Baumholczer Máté).

Az U23-as kategóriában Lomb Ádám nyerte a bajnokságot, a csapat második helyen végzett (Lomb Ádám, Valler Tamás, Erki Ármin). Az U20-as fiúknál a csapat egy ponttal lemaradva a 3. helyen végzett, (Fritz László, Fritz Tamás, Mészáros András). Ezután hosszú felkészülés következett, mert a májusi csapatbajnokságot egyfordulósra alakították át, amelyre csak szeptemberben kerül sor.

A Diákolimpiai versenyeken Fritz László révén sikerült két 3. helyezést elérni, a VI. korcsoportban, 1500 és 3000 m-en. Ezzel az eredményével meghívást kapott a júniusi SVK-CZE-HUN-POL U20-as válogatott viadalra, és ott új egyéni csúccsal az 5. helyen ért célba. Az első félév első pálya bajnokságát június 23-24-én Győrben rendezték, az U23-as és az U18-as korosztályokban.

Garamvölgyi Petrának női rúdugrásban sikerült megszerezni az U23-as korosztályban a magyar bajnoki címet.

Szintén az U23-as korosztályban, Lomb Ádám 1500 m-en és 5000 m-en, míg Borhy Annamária a női rúdugrásban állhatott fel a dobogó 3. fokára.