Taroltak a PVSK tájfutói a Mecsek Open-en

A PVSK versenyzői hagyományosan jól szerepelnek a tradicionális tájékozódási futóversenyen, a Mecsek Kupán, így volt ez az idei rendezvényen is, ahol sok első helyezéssel örvendeztették meg a szakosztályt és az egyesületet. Bár a verseny neve Mecsek Openre változott, a népszerűség és a színvonal a régi maradt, és a résztvevők száma is magas volt.

A megye három tájékozódási futó egyesülete, a Pécsi Vörös Meteor SE, a Pécsi Orvos Egészségügyi Sportkör, és a Pécsi Vasutas Sportkör Tájékozódási Futó Szakosztályai által bonyolított rendezvény három napon át, három versenytávon zajlott. Az első nap rövidtávú, második nap hosszútávú, harmadik nap középtávú futamot rendeztek.

Topán Gellért (balról a második) a második helyet szerezte meg

Vonyó Péter a PVSK Tájékozódási futóinak szakmai vezetője értékelte az eseményt: - Nagymúltú verseny ez, több, mint 50 évre tekint vissza, ahol a PVSK tájfutói sokszor indultak, és nagyon sok jó eredményt értek már el. Őszintén mondom, nem gondoltam volna, hogy több, mint 400 induló lesz, ahol a PVSK 30 feletti létszámmal képviseltette magát. Mivel társrendezők voltunk, mi is nagy részt vállaltunk a rendezésből, többek között Viniczai Ferenc és Dr. Péley Dorottya pályakitűzőként, Kersity Antal versenyellenőrként működtek közre.

Kovács Bálint az első helyen ért célba

Ez a verseny - az eredményeken kívül - azért is fontos volt, mert mivel nyáron rendeztük, sok olyan külföldön élő, de szabadságukat itthon töltő tájfutóval találkozhattunk, akik már több évtizede nem voltak itthon. Jó volt látni, hogy még mindig nagyon sokan kötődnek hozzánk, a mai napig jó érzésekkel emlékeznek a PVSK-ban eltöltött időre. Ez egy felkészülési időszak, így a számunkra ez a verseny is az volt. A Zsolnay Negyedben zajlott rövidtávú etap célja, hogy egy kicsit közelebb hozzuk az emberekhez a sportágat, és ez által természetesen népszerűsítsük is, úgy gondolom, megvalósult.

Bótor Barbara újabb aranyérmet gyűjtött be

Most jönnek majd versenyek, elsőként a hétvégén Uránvárosban lesz a Kikerics Kupa, konkrétan a Szivárvány Gyermekház elől indul majd a mezőny - fejezte be Vonyó Péter.

A PVSK dobogós helyezettjei:

Topán Gellért: 2. hely (F10D kategória)

Benke Somorjai Dávid: 2. hely (F16A kategória)

Erki Ármin: 1. hely (F18A kategória)

Schauermann Barnabás: 1. hely (F21E kategória)

Kovács Bálint: 1. hely (F35B kategória)

Pataki Gábor: 1. hely (F50B kategória)

Rosinger Zsolt: 2. hely (F55B kategória)

Ijjász István: 1. hely (F80B kategória)

Werner Boróka: 1. hely (N18A kategória)

Domján Zsuzsanna: 1. hely (N21Br kategória)

Becze Rita: 3. hely (N21E kategória)

Wünsch-Tóth Eszter: 1. hely (N35Br kategória)

Bótor Barbara: 1. hely (N45B kategória)

Turcsánné Cseh Erzsébet: 3. hely (N55B kategória)

Szuromi Hanga: 2. hely (NYT kategória)

A részletes eredmények a Magyar Tájékozódási Futó Szövetség oldalán olvashatóak.

Képek: Máthé István