Öt aranyérem a Mecsek Open tájfutó versenyen

Három pécsi tájékozódási egyesület, az Orvosegyetem, a Vörös Meteor, és a PVSK rendezett két napos tájékozódási versenyt, Mecsek Open néven. Az első nap rövid és középtávú, a második nap hosszútávú futam volt. Az első napon Orfűn erdőben, és a Zsolnai negyed lakóterületekkel, lépcsőkkel, parkerdőkkel teletűzdelt pályát kellett teljesíteni a résztvevőknek. A második napon a Rácz Tanyáról indult el a mezőny. A PVSK számos jó helyezés mellett, öt aranyérmet szerzett.

Arra kértük Becze Rita edzőt, hogy értékelje a két napos eseményt.

Ez egy országos egyéni rangsoroló verseny volt. Nekünk elsősorban jó felkészülés az országos bajnokságokra, és a május 15-én sorra kerülő megyei Diákolimpiára. Sajnos, az időjárás nem volt a legjobb, az eső miatt csúszóssá, így nehézzé vált a pálya. Ennek ellenére a nagyon jól teljesítettünk, ezt az öt aranyérmen kívül a többi jó helyezés is bizonyítja. Az első nap délelőtt Orfűről indult a mezőny, délután a Zsolnay negyed következett, ezek rövidtávú szakaszok voltak. A vasárnapi hosszútávú versenynek pedig a Rácz Tanyán volt a kiinduló pont. Dicséret a szakosztály tagjainak, mert mindenki teljesítette a távokat, és jó visszajelzést kapott a jelenlegi felkészültségi állapotáról.

Mecsek Open tájékozódási futó versenyen az alábbi eredményeket érték el a PVSK tájfutói.