Négy első hely a Tájfutó Diákolimpián

A három megye, Baranya-Somogy-Tolna által rendezett Diákolimpián, és a Tavasz Kupa elnevezésű versenyen vettek részt a hétvégén a pécsi tájfutók. A különböző iskolákban tanuló, és más-más egyesületben sportolók olimpiáján a négy első hely mellett, több jó helyezést is szereztek a PVSK versenyzői.

Az eseményről a szakosztály szakmai vezetőjét, Vonyó Pétert kérdeztük: - A mai helyzetben az is nagy szó, hogy megrendezhettük ezt a versenyt, hiszen közel 15 éve együtt tartjuk a másik két megyével a Diákolimpiát. A pálya, a paksi Ürgemező ismerős volt számunkra, többször voltunk már ott versenyen, igaz régebben. Ez a gyerekek miatt is fontos volt, hogy ismerjenek meg minél több terepet, mivel Hódmezővásárhelyen lesz az Országos Diákolimpia, legyen tapasztalatuk az effelé homokos, néhol buckás talajú terep ismeretében. Az ottani talaj hasonlít ehhez a paksihoz, nyilván a hegyi terephez szokott versenyzőink más körülményekhez szoktak.

A fiatalok a Diákolimpián, a felnőttek a Tavasz Kupán indultak. Négy első (Pataki Virág Lara, Árki Ármin, Budavári Andor, és a Tavasz Kupán Baumholczer Máté), négy második (Kozma Réka, István Ágoston, Vadász Péter Zalán, és a Tavasz Kupán, Turcsánné Cseh Erzsébet), három harmadik (Lipp Levente, Rácz Mátyás, és a Tavasz Kupán Becze Rita), és egy negyedik (Werner Boróka) helyezést szereztünk, és több egyéb jó eredmény is született - fejezte be a szakmai vezető.