Két versenyen vettek részt a tájfutók

Az elmúlt hét végén két helyszínen is szerepeltek a fiatal tájfutóink, Petőcpuszta térségében a Gyöngyvirág Kupán, valamint Nagyvázsonyban a Honvéd Kupán.

Vonyó Péter szakmai vezetőt kértük a versenyek értékelésére.

Azért venném egybe a két rendezvényt, mert mindkettő úgynevezett tanuló verseny volt. At itthon maradó fiatalok a Kővágószőllős térségében, Petőcpusztán szerepelhettek. Ez egy regionális verseny volt, hozzáteszem, mi most egy tanulófázisban vagyunk egy fiatal csapattal, tehát egyáltalán nem fontos az eredmény sokkal inkább az, hogyan megy végig a pályán valaki. Itt 40 fővel voltunk a szakosztályból, a Honvéd Kupán, ahol én is voltam, mindösszesen 10-en. Ez utóbbin 3 futás volt, és úgy gondolom, mindenkin látszott a tanulási folyamat, sokan voltak, aki az első futásnál elkövetett hibákat ki tudták javítani a második, harmadik távra, és ez már az eredményekben is megmutatkozott. Voltak olyanok, akik kisérővel teljesítették a távot.

Érdekességként említem, hogy a legelső futam egy válogató verseny is volt az ifi és serdülő kategóriákban. Itt Benke-Somorjai Dávid révén voltunk érdekeltek, de ő sajnos, az elmúlt hetekben beteg volt, és az első kissé kevésbé sikerült szakasz után, ő is sokat javított a másik két futamban. Ne feledjük, ezek elsősorban tömegsport rendezvények, de ugyanakkor az is fontos, mennyi idő alatt javítja ki az elkövetett hibáit, ha sok jó döntést hozol, sokkal jobban fejlődhetsz.

Szombaton Budapesten, vasárnap Nagykovácsiban Országos Diákolimpián veszünk részt, hozzávetőlegesen 30-35 fővel.