Két harmadik hely a Nógrád Nagydíj tájékozódási futóversenyen

Az elmúlt hétvégén Salgótarján térségében a XV. Nógrád Nagydíj három napos nemzetközi tájékozódási futó versenyen tizenhét fővel vettek részt a PVSK tájfutói.

A csapat fiatal versenyzői részére a cél a tapasztalatszerzés volt, illetve több kategóriában válogató is volt a nyári világversenyekre.

A Bátonyterenye - Salgótarján - Székvölgy változatos terepein megrendezett viadalon, rövid-közép-hosszútávú, valamint éjszakai futamokat rendeztek.

Az eseményről Lipp József szakosztályvezető számolt be.

A válogatott jelöltek közül a szombati középtávú futamon Baumholczer Máté az F21E kategóriában a magyarok között 3. helyen, Benke - Somorjai Dávid az F16E kategóriában 4. helyen végzett. Jó eredmény volt Werner Boglárka N14E kategóriában a pénteki sprint futamon és az összetettben elért 6. helyezése. A szeniorok között két nap összetett eredménye alapján az N55A kategóriában Turcsánné Cseh Erzsébet a 3. helyen, Turcsán János az F55A kategóriában a 4. helyen végzett.