Két első hely az Országos Tájfutó bajnokságon

A kétnapos eseményt az időjárás is kegyeibe fogadta, tavaszias időben bonyolították a versenyt. Az első napon, szombaton az Éjszakai Bajnokság, vasárnap, az Országos Egyesületi Váltóbajnokság volt a Jakab-hegy térségében.

A Magyar Tájékozódási Futó Szövetség megbízásából a Pécsi Vasutas Sportkör Tájékozódási Futó Szakosztálya által rendezett bajnokságról Vonyó Péter szakmai vezető, az egyik pályakitűző tájékoztatott minket.

Pavlovics Gábor volt az éjszakai pálya kitűző, mivel ő hétszeres bajnoka a számnak, nagyon jó és biztonságos pályát tervezett, változatos terepen. A szakosztály tagjai, mint rendezők is jelen voltak, ezért kevesebben indultak ebben a számban.

A vasárnapi váltó egy teljesen más terepen zajlott, egy picit hosszabbak lettek a győztes idők, széthúzódtak a mezőnyök, ami nem probléma. A férfi és nő up- felnőttosztályban öt csapatot tudtunk indítani, ez nagy előrelépés a korábbiakhoz képest. Vannak hézagosabb korosztályok, ami természetes is.

N150 4. hely Bótor Barbara, Lukácsi Ágnes Erika, Viniczainé Kovács Ildikó

A bajnoki pontokat adó egyesületi váltóknál a fiúk 7., a lányok a 10. helyen végeztek.