Két első hely a hétvégi Őrség kupán

Az Alpokalja SE által rendezett Őrség kupa volt az idei kiemelt tájékozódási futó válogató verseny, amire Szentgotthárdon került sor a hétvégén. A PVSK tájfutói két első, három második és egy harmadik helyet szereztek.

A három különböző versenyszámból álló eseményre közel hatszázan neveztek. Szombat délután egy szentgotthárdi sprintversennyel kezdődött a program, majd a két erdei futamra (vasárnap középtáv, hétfőn hosszútáv) került sor. Sajnos az időjárás nem fogadta kegyeibe a rendezvényt, a szombaton még csak borongós volt, de az erdei versenyek idejére teljesen esősre fordult.

A férfiaknál két napig még szorosnak tűnt a verseny, a sprinten Bakó Áron (Tabáni Spartacus) nyert, de az első öt helyezett harmincnyolc másodpercen belül volt, a középtávon pedig az első nap rossz pontfogás miatt kieső Dalos Máté (Tipo TKE) szerzett meglepetés elsőséget, de Bakó Áron és Baumholczer Máté (PVSK) is fél percen belüli időt futott hozzá képest. A harmadik napi hosszútávú versenyen viszont Bakó Áron több mint kilenc perc előnnyel győzött, így az összetett elsőséget is begyűjtötte. Baumholczer Máté állhatott a dobogó második és Tugyi Levente (Diósgyőri VTK) a harmadik fokára.

A PVSK versenyzőinek eredményei:

Első helyezettek: Bótor Barbara, Pataki Gábor

Második helyezettek: Baumholczer Máté, Vonyó Péter, Wünsch –Tóth Eszter

Harmadik helyezett: Szűcs György dr.

Vonyó Péter a PVSK tájfutóinak szakmai vezetője így értékelt:

- Nagyon nehéz körülmények voltak, hiszen sokat esett az eső. Ennek ellenére egy jól megrendezett, színvonalas eseményen vehettünk részt, amelyen elsősorban a fiatal versenyzőink tanulhattak sokat. Kitűnő eredményeket értünk el, ezért elégedettek lehetünk.