Két bronzérem a Rövidtávú Országos Bajnokságon

Esztergom városa adott otthont a tájfutó Rövidtávú Országos Bajnokságnak és az Országos Rövidtávú Váltóbajnokságnak a hétvégén. A kétnapos versenyen a PVSK tájfutói is részt vettek.

Az eseményről Vonyó Péter szakmai vezető számolt be.

Nagyon színvonalas versenyt rendezett Esztergom városa, olyat, amely megfelelt ennek a versenyszám nemzetközi színvonalának is. A sikert egyébként az 1300 résztvevő jelzi, mert igen népszerű a rövidtáv, elsősorban az utánpótlás versenyzőknek. Mi egy folyamatos építkezésben vagyunk, ezért jó volt, hogy sok utánpótlás korú versenyzőnk vehetett részt a versenyen. Sokan kerültek döntőbe is, és a tapasztalatszerzés szempontjai is érvényesültek. Mi 50 fővel vettünk részt, 12 váltó volt 7 utánpótlás és felnőtt, illetve 5 szenior. A felnőtteknél Baumholczer Máté és a junioroknál Árki Ermin egyaránt 5. lett. A szenior versenyben Turcsánné Cseh Erzsébet bronzérmet szerzett, Pataki Gábor negyedik lett. A sprintváltó versenyszámban a szenior kategóriában a Turcsán János, Turcsánné Cseh Erzsébet, Rosinger Zsolt hármas is bronzérmet szerzett.

Hangsúlyozni szeretném, hogy nekünk eredményes verseny volt, a szakosztály szakmai építkezésének egy fontos állomása. – fejezte be Vonyó Péter

A hétvégén Esztergomban megrendezett Rövidtávú egyéni és rövidtávú váltó országos bajnokságon az alábbi eredmények születtek.