Jó eredmények a tájfutó országos bajnokságokon

A hétvégén, Pécsen rendezett kétnapos Rövidtávú és Rövidtávú Váltó Országos Bajnokságon a két első, két második és a négy harmadik helyezés mellett, több jó eredményt értek el tájfutóink.

A szombati napon az egyéni futamokat rendezték, délelőtt a selejtezőt a Tettyén, délután a Belvárosban a döntőt. A délelőtti selejtezőből, szakosztályunkból 33 fő jutott az „A” döntőbe. Vasárnap a belvárosban a váltó futammal folytatódott a verseny.

Vonyó Péter szakmai vezető így értékelte a kétnapos rendezvényt.Gratulálok a rendezőknek, mert egy nagyon színvonalas versenyt sikerült összehozniuk, amelyben Dr. Pavlovics Gábor, Kersity András és Viniczai Ferenc révén mi is részt vettünk a lebonyolításban. Az eredményekkel is elégedett vagyok, hiszen Baumholczer Máté negyedik, és Becze Rita hatodik helye, és az utánpótlásban elért három bronzérem, teljes sikernek mondható. Ugyancsak előrelépés, hogy utánpótlás és felnőtt kategóriában húsz „A” döntősünk volt. A szeniorokról is csak a dicséret hangján tudok szólni, hiszen több dobogós hely is született ebben a korosztályban.

Váltóban két csapatunk is pontszerző helyen végzett, egy nagyon pörgős, színvonalas versenyben, ami évek óta a legjobb eredmény. Itt az utánpótlásban voltak, később kijavítható, apró hibák. Gyönyörű környezetben és szép ősziidőben talán sikerült még jobban népszerűsíteni sportágunkat.

A PVSK tájfutói a következő helyezéseket érték el.