Három csapatunk lett országos bajnok tájfutásban

Három korosztályban nyertek országos csapatbajnoki címet a PVSK tájfutóiból álló csapatok a Szárligeten megrendezett kétnapos viadalon.

Csaknem 1000 induló vett részt a Vértesben megrendezett csapatbajnokságon és pontbegyűjtő csapatbajnokságon a hétvégén. Utóbbi keretében a csapat tagjainak egy kötelező pálya lefutása mellett el kell osztaniuk a további, legalább egy versenyző által érintendő pontokat, és az győz, aki csapatszinten az összes pontot a legrövidebb idő alatt begyűjti. A nagy stratégiai játékhoz hasonlító küzdelemben ugyanolyan jól szerepeltek a PVSK versenyzői, mint a hagyományos csapatbajnokságon.

- Szakmailag hasznos verseny volt, hiszen a Vértesre jellemző, bokorerdős-ligetes, sziklás pályán, sok szinttel tarkított, nehéz terepen kellett versenyezni, amit ritkán tudunk gyakorolni. Ennek ellenére szereplésünket jónak ítélem meg, hiszen szinte minden csapatunk pontszerző helyen zárt, több csapatunk alig néhány másodperccel maradt le a jobb helyezésekről. Három csapatunk bajnoki címet is szerzett, főként az F20-as csapat bajnoki címe volt pozitív meglepetés, hiszen szoros csatában sikerült ezt az örömteli győzelmet elérniük – mondta el Viniczai Ferenc, a PVSK Tájfutó Szakosztályának vezetője.

A PVSK tájékozódási futóinak még egy országos megmérettetés van hátra az idényből: október harmadik hétvégéjén Kiskunmajsa környékén rendezik meg a legrangosabb, egyéni normáltávú országos bajnokságot, illetve az egyesületi váltóversenyt.

Dobogós eredményeink:

Országos Csapatbajnokság:

I. helyezettek: N21-es csapat (Kovács Filoména, Szuromi Luca, Viniczai Csenge); N125-ös csapat (Viniczainé Kovács Ildikó, Turcsánné Cseh Erzsébet, Kovács Bernadett dr.)

II. helyezettek: F16-os csapat (Szuromi Áron, Schauermann Barnabás, Husznai Gellért); F145-ös csapat (Pavlovics Gábor, Kovács Ferenc dr., Viniczai Ferenc)

III. helyezettek: N16-os csapat (Pataki Virág, Werner Boróka, Viniczai Hanga); N18-os csapat (Szuromi Hanga, Kovács Gréta, Viniczai Judit)

Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokság:

I. helyezett: F20-as csapat (Gyenizse-Nagy Balázs, Ormándi Lázár, Ortmann András)

II. helyezettek: N18-as csapat (Kovács Gréta, Szuromi Hanga, Viniczai Judit); N21-es csapat (Kovács Filoména, Szuromi Luca, Viniczai Csenge); N125-ös csapat (Viniczainé Kovács Ildikó, Turcsánné Cseh Erzsébet, Kovács Bernadett dr.); F145-ös csapat (Werner Péter, Pavlovics Gábor, Viniczai Ferenc)

III. helyezettek: N16-os csapat (Pataki Virág, Viniczai Hanga, Werner Boróka); N21-es csapat (Bencze Rita, Domján Zsuzsa, Pataki Réka); F16-os csapat (Szuromi Áron, Schauermann Barnabás, Gyenizse-Nagy András); F21-es csapat (Baumholczer Máté, Kovács Bertalan, Szuromi Mátyás)

A részletes eredményeket a Magyar Tájékozódási Futó Szövetség adatbankjában tekinthetik meg.