Első hely a kétnapos tájfutó versenyen

Két időtartamú, 12 és 24 órás versenyt rendezett a budapesti Silvanus Sportegyesület a Mecsekben a hétvégén, amelyen a 12 órás futamban egy csapattal a PVSK is elindult, és első helyen végzett.

A Lóri kulcsosház melletti terep változatos volt, egybefüggő növényzet, és jól futható fehér erdők, valamint sűrű bozótok is megtalálhatóak voltak benne. Nyílt területből csak irtások formájában volt egy kevés. Két kategóriában zajlott a kétnapos rendezvény, a 12 órás váltóban 2-6 fős csapatok indulhattak, maximum 4 férfi versenyzővel, akik közül maximum 3 lehetett felnőtt (19-34 éves) korú.

Egyébként nem volt előírás, hogy a csapattagok ugyanazon egyesületből legyenek. A PVSK csapata a 12 órásban indult, és 18 pályát teljesítve 26 csapat közül, az első helyen végzett.

A tagok: Schauermann Barnabás, Erki Ármin, Vadász Péter Zalán és Pataki Gábor.

Pataki Gábor csapattag a következőket mondta a versenyről. - Szerencsés terepválasztás volt, sajnos munkahelyi elfoglaltság miatt most kevesebb idő jutott a felkészülésre, de kitűnő fiatal társaim voltak. A háromrészes terep technikás volt, de ugyanakkor rendkívül nehéz is. Megterveztük a versenyt, és mindent precízen teljesítettünk is. Megtisztelő volt, hogy a három csapattársammal részt vehettem ezen a versenyen, hiszen ők akár a gyerekeim is lehetnének.

A győztes csapat (balról jobbra): Vadász Péter Zalán, Erki Ármin, Pataki Gábor, Schauermann Barnabás