Egy első és egy második hely a Csapat és Hosszútávú bajnokságon

Pusztamaróton rendezte a Tipo TKE a Tömegrajtos Csapat és Ultra Hosszútávú tájékozódási futó bajnokságot, ami eredetileg tavaly márciusra volt kiírva, de a koronavírus miatt három alkalommal is elhalasztották.

A nyári időpont nem igazán volt tökéletes a versenyformához, és a gerecsei terep sem volt igazán barátságos, úgyhogy nagy kihívás várt a mezőnyre, amit a kánikulai meleg tetőzött be.

A PVSK négy csapattal indult F18-as fiúk, és az N20 lányok 4., a felnőtt fiúk F21 2. N21 nők 8. helyen végeztek. A férfiaknál a Tabáni Spartacus dominált: Divin Péter, Ormay Mihály és Bakó Áron is a saját pályáján a legjobb időt jegyezte, összesítésben 19 perccel bizonyultak jobbnak a Pécsi Vasutasnál és 23 perccel a Szegedi Vasutasnál, így a mi csapatunk lett az ezüstérmes. A PVSK csapatának tagjai, Baumholczer Máté, Turcsán Gábor és Schauermann Barnabás. Ijjász István F80-as kategóriában 3.lett. Az Ultra Hosszútávú N50-esek mezőnyében a PVSK kiváló tájékozódási futója, Viniczainé Kovács Ildikó nyert.

Vonyó Péter a tájfutók szakmai vezetője a következőket mondta.- Sok szép eredmény született, ezen a nehéz terepen. Ezt a versenyt már háromszor elhalasztották, nem feltétlenül a szerencsés helyre került a versenynaptárba. A dobogós helyeken kívül fiú és a lánycsapat negyedik helye is dicséretes, és örömteli. Csütörtöktől Horvátországban edzőtáboroztunk, amely vasárnap egy versennyel ér véget. – fejezte be a szakmai vezető, Vonyó Péter.