Benke-Somorjai Dávid tájékozódási futó bronzérmet szerzett Lengyelországban

Krakkó központtal rendezték az idei CEYOC-ot, a Közép-Európai Ifjúsági találkozót, amelyen öt ország (Csehország, Lengyelország, Magyarország, Németország, Szlovénia) tájékozódási futói vettek részt. A négy kategóriában (F/N 16 és 18) legfeljebb hat-hat fő képviselhetett egy országot.

A versenyzők helyzetét nehezítette a váratlanul visszatért tél, így a rendezvény nagy része havas körülmények között zajlott az ismeretlen, nehéz, erdős terepen, és a városi körülmények között is. Pénteken a sprint versennyel kezdődött a program, erre a Krakkó melletti Olkusz belvárosában került sor.

A PVSK 16 éves tájfutója Benke-Somorjai Dávid a magyar korosztályos válogatott tagjaként, váltóban a harmadik, a két egyéniben a jó eredménynek számító 26. és 29. helyen végzett.

Vonyó Péter szakmai vezető a következőként értékelte Dávid szereplését.

Ez egy ifjúsági Közép-európai találkozó volt a lengyelországi Krakkó környéki erdős, igen érdekes terepen, illetve lakótelepi belvárosi környezetben. Dávid nagyon jó eredményt ért el, hiszen egyéniben, a közel 80 indulóból a 26. lett rövidtávon, középtávon a pedig 29. helyet szerezte meg. Dávidnak ez volt az első nemzetközi megmérettetése, és a váltóban elért harmadik helye pedig remek teljesítmény.

Természetesen követett el hibákat, de azokat kielemezve lehet javítani, és Dávidnak már egyéb jó eredményei is voltak, nagyon tehetséges versenyző, aki nagy jövő előtt áll, és állandósíthatja válogatott kerettagságát.

Benke-Somorjai Dávid az egyéni futamok mellett a váltóban is jól szerepelt, a kettes magyar csapat befutójaként sok időt vesztett ugyan, és a németek meg is előzték, de sikerült behoznia a hátrányát, és a harmadik helyre a váltót is. Dávid erről így beszélt.

Nagyon jó és népes mezőny gyűlt össze, célom a jó szereplésen kívül az volt, hogy az első nemzetközi versenyemen tapasztalatot is szerezzek. Úgy gondolom a rövidtávú 26. és a hosszútávú 29. helyem, amely egyben a középmezőnyt jelentette a 80 résztvevő közül, jó eredménynek mondható. Sok barátot, és ismerőst szereztem, és kitekinthettem a korosztályom nemzetközi mezőnyére is.

A magyar 2-es váltócsapat befutója voltam, és be kell vallanom, elkövettem egy hibát, amit aztán sikerült javítanom, és behozni a harmadik helyre a csapatot. Most a hétvégi balatonfüredi Diákolimpiára készülök, és a célom, hogy bejussak a májusi budapesti országos döntőre. A korosztályos válogatott pedig Európa-bajnokságra készül, az elkövetkező válogató versenyeken való jó szereplésemmel biztosíthatom az esetleges kerettagságot, és ezzel az Eb-részvételt.- fejezte be Dávid a beszámolóját.

A Csoboth Mihály, Bonifert Gergely, Benke-Somorjai Dávid összeállítású, Magyarország 2-es F16-os csapata a 3. helyen végzett, a nemzetek közötti pontversenyt a csehek nyerték, a magyar csapat a második helyet szerezte meg.