A múlt heti idegenbeli döntetlen után a pontszerzés reményében készülnek az első hazai bajnokira a PVSK NB II-es női labdarúgói. Az ellenfél az FC Ajka csapata lesz vasárnap a Verseny utcában.

Az őszi második fordulóban 3-1 arányú vereséget szenvedtek a lányok Ajkán. A nyáron szinte teljesen átalakult csapatunk akkor, abban az állapotában ennyire volt képes, az akkori állapotok ismeretében már az is nagy tett és eredmény volt, hogy lányaink egyáltalán ki tudtak állni a mérkőzésre. Ehhez képest, a mérkőzés 18. percében Szabó Bernadett találatával vezetett a PVSK, de az előnyt nem sikerült megtartani, 3-1 arányban nyert az akkor még jobb erőkből álló FC Ajka csapata.

Azóta, szerencsére, rengeteget változott a helyzet, az átalakított keret már együtt végigdolgozott egy fél évet és az újonnan érkezőkkel reményeink szerint, meg is erősödött. Legalábbis erre enged következtetni, hogy az elmúlt fordulóban a tabellán a PVSK előtt rangsorolt Nagykanizsa otthonából sikerült elhozni egy pontot. Sőt, mindössze két percen múlott a nagy bravúr, hiszen a 88. percig vezettek a lányok. Vezettek, mégpedig a szezon közben igazolt Mánya Fanni góljával, akinek ezúton gratulálunk első PVSK-s találatához. Hogy mit vár a vasárnapi találkozótól Győrki Ákos, a lányok edzője, az már ő maga mondja el:

Ősszel ugyan megszereztük a vezetést az Ajka ellen, de a végén nem mi örülhettünk. Szeretnénk hasonlóan szoros mérkőzést játszani. Ha ez nem jön össze, de azt a hozzáállást mutatná a csapat, amit a múlt héten, arra is tudnánk a továbbiakban építkezni - mondta az edző.