Horváth Boglárka világbajnoki ezüst és bronzérmet is szerzett a címeres mezben

Harmadik helyen zárt a magyar válogatott a debreceni U18-as 3x3-as világbajnokságon, a csapat meghatározó tagja volt Horváth Boglárka is.

A bronzéremért folytatott párharcban 19-13-ra győzte le Magyarország Németországot a Debrecenben megrendezett U18-as 3x3-as világbajnokságon. A magyar válogatott keretében a PVSK nevelésű Horváth Boglárka kitűnő teljesítményével segítette a csapatot.

A szerzett pontokon túl kivette a részét a védekezésben. Lepattanók, szerzett labda, kiharcolt fault-ok, ezek azok, amiket a jegyzőkönyvben külön nem találunk, viszont tény, hogy nagyban hozzájárultak a csapat sikeréhez.

Jó formában kezdtek a németek az első játékrészben, lányaink folyamatosan tartották a lépést, kétszer egyenlítettünk, majd az első megszakításnál 6-4-et mutatott az eredményjelző a németek javára.

7-4-es állásnál megnyugodott riválisunk, ezt kihasználva 7-6-ra feljöttünk és sikerült is kibillenteni őket egyensúlyukból, bár a félidei eredményen ez még nem látszott, hiszen egyenlíteni nem sikerült, harapni lehetett a feszültséget a pályán.

8-6-os német vezetésnél fordultak a csapatok a második játékrészre, 8-8-as egyenlítést követően büntetőhöz jutottunk, éltünk a lehetőséggel, átvettük a vezetést, majd 10-8-ra egy újabb találat után el is szakadtunk ellenfelünktől. A gyors kosárváltások után az utolsó két percben is tartottuk kétpontos vezetésünket, amikor Horváth Bogi duplájával és középtávolijával 16-11-re léptünk el. Két német találat után ismét Bogi válaszolt, négy ponttal a magyar válogatott vezetett, majd mérkőzés utolsó másodperceiben kialakítottunk a végeredményt egy duplával, 19-13!

A dudaszó utáni pillanatok.

Magyarország – Németország 19-13

Magyarország: Horváth Boglárka 5, Nagy Réka 5, Horváth Dóra 5, Szabó Zita 4.

A magyar válogatott egy rendkívül értékes bronzérmet szerzett.

Horváth Boglárka: „Egész nyáron együtt készültem a csapattal, ha jól számolom tizenkét összetartáson vettünk részt, így mondhatom, hogy felkészülten vágtunk bele a mérkőzésekbe. A spanyolok ellen az elődöntőben kikaptunk, a bronzmérkőzésre úgy léptünk pályára, hogy ezt a tíz percet nagyon meg kell nyomjuk védekezésben és támadásban egyaránt.”

Bogi elmondása szerint ezt a tíz percet nem lehet összehasonlítani a hagyományos öt az öt elleni kosárlabda tíz percéhez. Az egész mérkőzés egy sprint – tette hozzá. Gyakorlatilag az elejétől a végéig hatalmas iramban megy a játék.

A Nemzetközi Kosárlabda Szövetség által rendezett tornán ügyességi versenyt is rendeztek, melyen a selejtezők négy legjobbja szállt harcba a győzelemért. Horváth Boglárka ezen a megmérettetésen ezüstérmes lett, ezzel a hétvégén két világbajnoki érmet is szerzett!

„Kosárlabdázó akart lenni és mindig is úgy gondolta, hogy ezt a célját el is fogja érni. Rengeteg áldozattal járt ez, hiszen a családjától, Dombóvárról költözött Pécsre.”

Bogi eleinte naponta többször vonattal utazott Pécs és szülővárosa között, majd a középiskolai tanulmányok megkezdésekor kollégista lett Pécsett, a kadett, illetve a junior korosztály két-két évét már pécsiként teljesítette.

Debreceni Eszter utánpótlás szakágvezető: - Ahogy idekerült a PVSK-hoz rögtön lehetett látni a mentalitásán, hogy sokra viheti. Manapság sokszor hiányzik a gyerekekből a csibészség, Bogi esetében ez is megvolt, ami mellett jó fizikális paraméterekkel is rendelkezett. Jól ugrott, jól futott, illetve ami nagyon fontos, intelligens a kosárlabdához. Talán ez az, ami a legfontosabb, már kiskorában kitűnt, hogy olvassa a játékot.

Fizikálisan és mentálisan is egy nagyobb kihívás vár az előző évek után Bogira, hiszen a PINKK NBI-es csapatánál kezdi meg a következő szezont. A legjobb teljesítményt fogom nyújtani a pályán – meséli Bogi, aki az A liga mellett a B ligában is szerepet vállalt a PINKK együttesénél.

„Az utánpótlásban egy meghatározó játékos volt, a felnőtt csapatnál meg kell tanulni részfeladatokat is ellátni. Nem lesz 20-30 perce megmutatni, hogy mire képes, 2-3 perc alatt kell tudni bizonyítani a tehetségét, ismerve Bogi hozzáállását, nem fog megijedni a feladatoktól, ki fogja tudni harcolni, hogy egyre több perce legyen az élvonalban" - tette hozzá a PVSK női kosárlabda utánpótlás szakágvezetője.

fotó: fiba.basketball