Vereséggel zárta az évet labdarúgó csapatunk

Az egész mérkőzésen megalkuvás nélkül küzdő, a párharcok javarészét nyerő, gólratörően, és eredményesen játszó Lovászhetény együttese teljesen megérdemelten nyert az enerváltan, a mérkőzés jelentős részében minden elképzelés nélkül játszó PVSK ellen.

Labdarúgó mérkőzés: Lovászhetényi FC - PVSK 3-1 (0-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 15. forduló, Lovászhetény, labdarúgó pálya, 27 néző
Vezette: Hegedűs (László, Kállai)

PVSK: Győri – Dalipi A., Fiáth, Tornyos, Pál – Kiss, Sziládi, Ndjodo, Draskóczi (Kántor) – Rácz (Sztruhár), Nagy (Mácsodi) játékos-edző: Tóth Máté
Góllövők: Kelemen, Berta, Bartal, ill. Kiss

Az első támadásokat és az első kapura lövéseket is a Lovászhetény jegyezte. Nagy lendülettel és nagy kedvel kezdett a hazai csapat. Az 5. percben egy veszélyes hazai szabadrúgást tolt kapu fölé Győri kapus. A másik oldalon Ndjodo szabadrúgását könnyedén védte a hazaiak hálóőre.

Az első 20. percben jobbára mezőny játék folyt a pályán, az látszott, hogy nagyon össze kell szednie magát a PVSK-nak, ha nyerni akar.
A 22. percben Fiáth adta el a labdát a jobb oldalon, a 16-on belülre gurított játékszert teljesen tiszta helyzetben lőtte fölé a hazaiak játékosa.

A 36. percben aztán meghűlt ereinkben, az egyébként sem nagyon melegen csergedező vér. Berta Zsolt egy jó labdaátvétel után, teljesen egyedül lépett ki a védőink mögül, és tisztán törhetett kapura. A nagy lendülettel kiinduló Győri kapus elkaszálta, a játékvezető azonnal és határozottan mutatott a 11-es pontra. A büntetőt Kovács lőtte és a jobb sarokba tartó labdát Győri nagy bravúrral kiütötte. Megjegyezzük, hogy ennél az esetnél Győri sárga lapot kapott, kicsit izgultunk, hogy nem lesz-e más színű az a kártya. A 45. percben felcsillant a remény, Sziládi fejesét bravúrral védte a hazaiak kapusa.
Küzdelmes gólnélküli első félidő után vonulhattak a csapatok pihenőre.

II. félidő

A határozott hazai kezdés, nem sok jót sejtetett a PVSK-t illetően. Látszott, hogy a minden labdán rajta lévő, a megalkuvás nélküli küzdőszellemmel párosuló akarat, előbb - utóbb előnnyé érik.

Némi hazai mezőnyfölény után a gól is megszületett. Az 51. percben a PVSK büntetőterületén belül pattogott a labda, az egymásra váró védők közül senki nem szabadított fel, így a játékszer Kelemenhez került, aki mintegy 12 méterről lőtte azt PVSK kapujába, 1-0!

Hét perc múlva megszületett a második lovászhetényi találat. Az 58.percben Berta lépett ki a baloldalon. Kissé kisodródva, de egyedül vihette a kapura a labdát, és a kiinduló Győri mellett belőtte a második hazai gólt, 2-0!

Közben, az eső is eleredt, csúszóssá vált a pálya, az egyébként sportszerű mérkőzésen esetenként a sárga lap is előkerült.
A 75. percben jött az i-re a pont, játékvezető a büntetőterületen belüli lökésért 11-est adott, amelyet a hazaiak Bartal révén értékesítettek, 3-0.
A 84. percben Kiss Krisztián által lőtt gól enyhített valamit a meglehetősen kínos vereségen, 3-1!
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a PVSK a mérkőzés utolsó tíz percében akár két gólt is szerezhetett volna, de csak egy lett belőre.

Adódik a kérdés, miért csak a 3. gól után kezdett el játszani a PVSK, és mi az oka annak, hogy enerváltan minden elképzelés nélkül, sok párharcot vesztve játszott a mérkőzés jelentős időtartamában. Hiába az esetlegesen képzettebb játékosállomány, ha nem párosul a megalkuvás nélküli győzniakarással.

Tóth Máté: - Ezt a mérkőzést teljesen megérdemelten nyerte a Lovászhetény csapata.