Veresége ellenére negyedik lett felnőtt labdarúgó csapatunk

Az idény egyik legjobb játékát produkáló PVSK, egy nagyon jó, küzdelmes mérkőzésen kapott ki a már a találkozó előtt bronzérmes, és főleg az első félidőben lelkes játékot nyújtó Bólytól.

Bólyi SE – PVSK 1-0 (1-0)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 30. forduló, labdarúgó pálya, Bóly, 176 néző Vezette: Horváth György (Pavlovics András, Marton Ferenc József)
Góllövő: Móhr Martin

PVSK: Csutora - Városi, Demeter, Tornyos, Kiss K. – Duraku (Draskóczi), Kiss-Tóth D., Varga D.(Pánovics), Sziládi - Kerényi, Nagy J. Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

A mérkőzés előtt Bogyay Zoltán, az MLSZ Baranya Megyei Igazagatóság vezetője adta át a bronzérmeket, és egy kupát is, a harmadik helyen végzett bólyi csapat játékosainak. Kitünően előkészített pálya, kellemes nyárias idő, sok szurkoló már az ünnepélyes átadón jó hangulatot teremtett a mérkőzés előtt. Rövidpasszos játékkal róbálkozott mindkét együttes, de azért kemény ütközések, csattanó párharcok is voltak az első negyedórában, amelyben a bólyiak többet birtokolták a labdát.

A 11. percben egyérintős hazai akció futott végig a pályán, amelynek végén a hazai játékos tiszta helyzetből csőrrel, erőtlenül küldte kapunkra a játékszert, a kapusunk lábbal hárított.

A 21. percben megszületett a hazaiak vezető és egyben győztes gólja is. Egy előrevágott labdával Móhr Martin fordult be a PVSK kapuja felé, és mintegy 12 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba, 1-0!

A 23. percben Kiss Krisztián ígéretesen ugratta ki Sziládit, aki egyedül törhetett kapura, majd baloldalról az oldalhálót találta el.

A 25. percben Kiss –Tóth Dominik ezúttal a jobboldalon ugratta ki Sziládit, aki néhány lépés után a jobboldali kapufa mellett lőtte a labdát, nagy gólhelyzet volt.

II félidő:

Egy nagyon érdekes, változatos és küzdelmes második játékrészt láthattunk, javarészt PVSK labdabirtoklási fölénnyel. A Vasutasok csapatában a kapusunk kivételével, szinte mindenki rúghatott, vagy fejelhetett volna gólt, de Dósa Tamásnak, a hazaiak hálóőrének ma nem lehetett bevenni a kapuját. Mindent védett, amit lehetett, és azokat is, amelyeket nem lehetett! Nagyon sokat köszönhet neki a hazai csapat. Gyakran előkerült a sárga lap, fokozódott a hangulat és sérülések is tarkították a játékot. Hiába játszottak a vendégek ebben a szezonban a legjobban, még a döntetlent sem sikerült kiharcolni. A sors fintora, vagy igazságossága, hogy vereséggel is negyedik lett a PVSK, elsősorban ez egész évben nyújtott kiegyensúlyozott teljesítménye okán.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: - Negyedikek lettünk, mert a Szederkény megverte a Villányt. Ma a szezon egyik legjobb játékával kaptunk ki, de a csapat egész évi teljesítménye előtt megemelem a kalapom. Nem a Szederkény nyerte meg számunkra a negyedik helyet, hanem mi, és az egész évi teljesítményünkkel rászolgáltunk erre a tavalyinál jobb helyezésre. Sajnos, ma nem tudtunk pontot szerezni, gratulálok a Bólynak a bronzéremhez.