Váratlan vereség a Tenkes alján

Nemcsak minket, hanem talán a tabella második felében álló Siklós csapatát is meglepte, hogy sima győzelmet aratott a hazai csapat.

Labdarúgó mérkőzés: Siklós FC – PVSK 3-0

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 21. forduló, Siklós, Mehring Lajos Városi Sportcentrum, nézők nélkül

Vezette: Kreskai Tamás (Hollósi Máté, Kósa Kálmán)

PVSK: Bárány Barót – Dienes, Tiffán (Szabó), Juhász, Nagy J. – Kiss, Sziládi, Turi, Dalipi – Ndjodo, Rácz. Edző: Kósa Sándor. Szakmai vezető: Toma Árpád.

Lendületesen kezdték a csapatok a mérkőzést, az első komoly helyzetre sem kellett sokat várni. Az 5. percben Tiffán egy szép csel után jobbról ívelt középre, Ndjodo fejese nem sokkal ment mellé. A következő fél órában a PVSK mezőnyfölényben látszott, de a Siklós fegyelmezetten védekezett, így igazán veszélyes helyzet nem alakult ki. A 35. percben a Siklós került közel a gólhoz. Tóth előtt már csak Bárány Barót kapus volt, de a siklósi játékos a kapu fölé lőtt. A félidő végén ismét a Siklós került helyzetbe. Czibere beadása után Pásztor fejelt három méterről, de Tiffán az utolsó pillanatban bevetődött és mentett.

A második félidő 17. percében egy jobb oldali siklósi támadás után Bárány Barót még védett, de kipattant róla a labda, ami Obermajerhez került, ő pedig a kapuba emelt, 1:0.

Egyenlíteni próbál a PVSK, egymást követték a támadások, de a befejezés rendre elmaradt. A 76. percben Pásztor ugrott ki, ügyesen látta meg Schmidtet és pontosan passzolt. Schmidt higgadtan helyezett a PVSK kapujának jobb oldalába, 2:0.

Hát ezt nem gondoltam volna – mondta elégedetten az egyik siklósi rendező, mi pedig azt nem gondoltuk, hogy itt még nem értek véget a megpróbáltatásaink.

Három perccel a rendes játékidő vége előtt Wiesner ugrott ki és futott el a baloldalon. Dienes hátulról gyötörte, Wiesner elesett a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A 11-eshez Árvai állt oda, és nem hibázott, 3:0

Toma Árpád: Sajnos nem tudtuk azt a játékot nyújtani amit az utóbbi hetekben. Részben az is lehet az ok, hogy kiestünk a ritmusból, a mérkőzések elmaradása miatt. Nagyon pontatlan volt a játékunk és ez megbosszulta magát. Az elején fölényben voltunk, de miután megkaptuk az első gólt kényszerhelyzetbe kerültünk, menni kellett az eredmény után, és ennek az lett a következménye, hogy két kontrából újra eredményes tudott lenni az ellenfél. Tanulni kell az ilyen mérkőzésekből, természetesen igyekszünk majd ezt kijavítani.