Változatos mérkőzésen nyert Villányban a PVSK

A küzdelmes volt a találkozó, a kapuk is sokszor kerültek közvetlen veszélybe, de a PVSK, egy hiba utáni hazai gólt követően nagyot küzdve tartotta kézben, és meg is nyerte a találkozót. A vendégek az utolsó másodpercig hajtottak, ettől is lett igazán jó a meccs.

Labdarúgó mérkőzés: Villány TC - PVSK 1-4 (1-2)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 29. forduló, Villányi Sportpálya 147 néző Vezette: Albert (Bene, Pór)

PVSK: Győri (Zunnert) – Városi, Fiáth, Tornyos, Pál (Sziládi) – Kiss D., Kiss K., Gergye, Kerényi (Kántor) – Draskóczi, Farkas (Szendelbacher) Vezetőedző: Mink Olivér

Góllövők: Lehota, illetve, Gergye, Kiss K., Városi 2.

A gólok története:

Már az első percben meghűlt a PVSK játékosainak ereiben a vér, mert óriási hazai helyzet maradt ki, de a 2 perccel később egy jobbról beadott labdát a berobbanó Lehota már belőtte a PVSK kapujába, 1-0!

Nem sokáig örülhettek a hazaiak a vezetésnek. Az 5. percben Draskóczi cselezett a bal oldalon, majd kényszerítőzött Pállal, a hozzá visszakerült labdát egyből Gergyének adta. Gergye lépett kettőt, majd a 13 méterről kapus mellett belőtte az egyenlítő gólt, 1-1!

44. perc: Középen az ellenfél 16-osa előtt kevergettek a PVSK játékosai. Kiss Krisztián Városinak, majd Városi Gergyének, aki Kiss Krisztiánhoz továbbított. Kiss kissé kisodródva a jobb oldalról vissza gurított, és az érkező Városi a léc alá bombázott, 1-2!

48. perc: Nem mindennapi, de teljesen megérdemelt góllal szerzett vezetést a PVSK. Kiss K. a felezőtől indult, és tőle megszokott módon egyre-másra cselezte ki a védőket, majd kissé jobbra sodródva, ballal kapura lőtt, és a labda a hálóba kötött ki. Mindenki beadást várt, váratlan megoldás, igazi bravúrgól volt, 1-3.

76. perc: Városi labdát szerzett az ellenfél térfelének közepén, Gergyéhez passzolt, aki Kiss K. hozta játékba. Kiss belőtte a labdát a 16-oson belülre, és az üresen maradt Városi belőtte a negyediket, 1-4!

Mink Olivér

Egy hibánk után szerzett vezetést a hazai együttes, de utána rendeztük sorainkat, és magabiztos játékkal uraltuk a mérkőzést, és ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Nagy dolog, hogy a hibát elkövető játékosok még mérkőzés közben kijavítva az elkövetetett hibát, tudtak korrigálni a játékukon. Egy nagyon masszív, jó erőkből álló Villányt győztünk le.