Vállalható vereséggel estünk ki a MOL Magyar Kupából

Szoros mérkőzésen esett ki a MOL Magyar Kupából az országos főtábla második fordulójában a PVSK az NB III-as Kaposvári Rákóczi FC ellen.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Kaposvári Rákóczi FC 1-2 (0-1)

Férfi Labdarúgás, MOL Magyar Kupa, második forduló, Pécs, PVSK Sportkomplexum-Centerpálya, 116 néző

Vezette: Szommer A. (Illés T., Harsányi M.)

Gólszerzők: Sztojka, illetve, Mayer, Zólyomi

PVSK: Pogacsics – Varga Á., Fiáth, Kiss K., Aszalós (Sziládi) – Kiss D., Városi, Rácz (Farkas), Kiss M, (Tornyos) – Gergye, Draskóczi (Sztojka) Vezetőedző: Mink Olivér

Nagy iramban kezdtek a vendégek, gyors, pontos átadásokkal operáltak. Ennek nyomán a 7. percben vezetést is szereztek. Egy szép vendégkombináció után az üresen maradt Mayer Milán a kiinduló Pogacsics mellett 9 m-ről lőtt a hazai kapuba, 0-1!

Az első félidőben továbbra is a vendégek irányították a játékot, a PVSK ritkán jutott el a vendégkapuig. Több gólhelyzete is volt a kaposváriaknak. A félidőig maradt ez az eredmény.

II. félidő

Meglepően jól kezdett a PVSK. Pontosabb lett az összjáték, szorosabb a védekezés, ennek nyomán rögtön a félidő elején egyenlítettünk.

A 48.percben Kiss K. vitte fel a labdát, majd több pattanás után Sztojkához került a játékszer, aki a labdát úgy lőtte kapuba, hogy a vendégek kapusát is érintette, 1-1!

Fokozódott az izgalom a pályán, és azon kívül is, ugyanis a döntetlen hazai továbbjutást jelentett volna.

Több csere is szóhoz jutott mindkét csapatban. A frissítés a vendégeknek sikerült jobban, az 56. percben az újonnan beállt Zólyomi ügyesen fordult le a védőjéről, és a kiinduló Pogacsics mellett belőtte a továbbjutást jelentő gólt, 1-2!

Izgalmasan alakult a vége, a 92. percben szöglethez jutott a PVSK, még Pogacsics kapus is előrejött, de nem sikerült az egyenlítés.

Nagyon jól játszott a PVSK ezen a mérkőzésen. A mezőnyben dinamikusabban játszó, és a labdát az egész mérkőzésen többet birtokló Kaposvár jutott ugyan tovább, de egyáltalán nincs mit szégyenkeznie a lelkesen, olykor szervezetten játszó, de az osztálykülönbséget eltüntetni nem tudó hazaiaknak.

Mink Olivér: - Sajnos, az első 25 percben meglátszott az, hogy a Kaposvár már túl van több tétmérkőzésen is, mi még bajnoki mérkőzést nem játszottunk. Ekkor belealudtunk a meccsbe. A második félidőben már felvettük a ritmust, egyenlítettünk, és jól is játszottunk. Úgy gondolom, egy NB III-as Kaposvár ellen ez nagyon jó teljesítmény, annak ellenére is, hogy több hibát is elkövettünk. Mindent összevetve, a mai teljesítmény után nagyon büszke vagyok csapatomra.