Tisztes helytállás tíz emberrel

A régi idők hangulatát idézte a találkozó, már egy órával a meccs előtt sok néző igyekezett a stadion felé.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK - PMFC 0-4 (0-2)
Férfi Labdarúgás Megye I. bajnokság, 23. forduló. Pécs, PVSK Stadion 1000 néző

Vezette: Nagy (Szabó, Varga)

PVSK: Máthé - Somogyi, Cvenits, Szakály, Mufics - Miltner, König (Erdős), Majoros (Kiss D.), Koronics (Varga M.) - Antalovics (Horváth D), Németh V. (Király). Játékos-edző: Szabó Dávid, Másodedző: Arató Zsombor

PMFC: Sólyom (Ipacs), Fekete (Kónya), Erdős, Erős, Turi - Horváth (Jeránt),Takács (Horváth V.), Kiss, Kónya - Schmidt, Hadobás (Bodor). Vezetőedző: Márton Gábor

A régi emlékek közül bevillant egy kép e sorok írójának is, amikor egy órát várt a rozoga vasúti híd előtt, hogy a felüljárón átjusson, a város felöli oldalra. A „rendes füves” pályán az idén ez volt az első bajnoki meccs, a fű is kitűnő állapotú volt, az idő pedig egyenesen kiváló, napsütéses, kissé szeles, egyszóval, ahogy mondani szokták, a körülményekre nem lehetett panasz.

05. perc: Az első öt perc lényegében kiegyenlített játékot hozott, gyakorlatilag kapura lövés nélkül.
10. perc: Erőss (PMFC) szabadrúgása az „égbe” megy.
15. perc: Beszorult a PVSK, a PMFC három szögletet is rúgott két perc alatt, de gól nincs.
16. perc: Schmidt (PMFC) ígéretes kiugrás után az oldalhálóba lőtt.
26. perc: Turi baloldali beadását Kiss Patrik a hálóba lőtte. PVSK-PMFC 0-1
30. perc: A PVSK kapuja előtti kavaródás után Hadobás lőtt a hálóba. PVSK-PMFC 0-2
38. perc: A PMFC 11-est, lő, Schmidt lövését Máthé bravúrral védi!
43. perc: Egy PVSK-nak meg nem adott 11-es után, a Vasút játékosát , Somogyit lerántásért második sárgával kiállította a játékvezető.
45. perc: Az első félidőben jól tartotta magát a PVSK.

50. perc: A második félidő első helyzete egy PMSC - s fejes volt, Erdős részéről az 55. percben.
65. perc: Bodor beadást, Schmidt lőtte közelről a PVSK kapujába. PVSK-PMFC 0-3
74. perc: A „hosszú oldalról” Kiss P. fejelt a PVSK kapujába. PVSK-PMFC 0-4
90. perc: Vége a mérkőzésnek, tíz emberrel jól helytállt a PVSK.

Szabó Dávid játékos-edző, PVSK: "Az első félidőben szervezetten játszottunk, da sajnos kaptunk egy gólt, ettől kezdve veszélyesebben játszott a PMFC. A kiállítás után a második félidőben tíz emberrel helytálltunk a bajnokesélyes ellen. A PMFC-nek a győzelemhez, csapatomnak pedig a tisztességes hozzáálláshoz gratulálok.”