Tetszetős játékkal jutott tovább csapatunk a vármegyei kupában

A mérkőzést végig kézben tartva, olykor minden igényt kielégítő támadójátékkal, és az ellenfelet maximálisan tisztelve, teljesen megérdemelten nyert, és jutott tovább focicsapatunk.

Bogád Pogány SEPVSK 06 (0–2)

Baranya Vármegyei Kupa II. forduló, Pogány, labdarúgó pálya 45 néző

PVSK: Csutora (Körösztös)–Berze (Róth), Kerényi, Demeter, Farkas (Tornyos)– Kiss K.(Szendelbacher), Ivánovics (Budavári), Kiss-Tóth D., Sziládi,–Pánovics (Cseresnyés), Strecker (Szatmári). Vezetőedző: Schneider Gábor

Vezette: Kreskai Tamás (Micek-Angyal Adrienn, Kósa Kálmán)

Góllövők: Kiss-Tóth Dominik 3, Berze Csanád, Cseresnyés Ferenc, Sziládi Roland

A gólok története:

A nyári koraestén szépen zöldellő pogányi gyepen a mérkőzés úgy indult, ahogy vártuk, már az első pillanattól kezdve magához ragadta a kezdeményezést a megszokott fekete-fehér mezben játszó PVSK, éreztetve ezzel a két csapat közötti osztálykülönbséget, és rövidesen beindult a gólgyártás is.

A 4. percben Kiss-Tóth Dominik viharzott el a jobb oldalon, és a kiinduló kapus mellett a jobb sarokba lőtt, 0–1!

A 14. percben Kiss-Tóth Dominik ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, a megítélt büntetőt a sértett lőtte, de a kapus bravúrral hárított.

22. perc: Farkas remek labdával indította Berze Csanádot, aki néhány lépés után, jobb oldalról, mintegy 16 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 0–2!

Az 65. percben Kiss-Tóth Dominik és Sziládi végzett el egy begyakorolt, cseles szabadrúgást, melynek során Sziládi Roland félfordulattal lőtte a hálóba a labdát, mintegy 17 méterről, 0–3!

72. perc: A rendlívül mozgékony, és jól játszó Kiss-Tóth Dominik nyargalt el a jobboldalon, és belőtte a PVSK negyedik gólját, 0–4!

A 81. percben Róth labdájával ugrott ki Kiss-Tóth Dominik, és egy tőle megszokott 10 m-es villámgyors futás után bombázott a hazai kapuba, 0–5!

A 87. percben Cseresnyés közelről beállította a végeredményt, 0–6!

Teljesen megérdemelten és magabiztosan jutott tovább a helyenként sziporkázóan és fegyelmezetten játszó csapatunk. Ha az ellenfél kapusa, Kérges Zoltán nem véd ilyen parádésan, két számjegyű is lehetett volna az eredmény a javunkra. Mindenesetre biztató volt a mutatott teljesítmény a szombati, Bóly elleni meccs előtt.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK:Gratulálok a srácoknak! Nem csak eredményesen, de szépen is játszott a csapat. Szemre is tetszetős támadások után születtek meg góljaink, és ma ez volt a legfontosabb, örülök a továbbjutásnak. Megtiszteltük ellenfelünket azzal, hogy elejétől a végéig nagy lendülettel, és sok gólt lőve játszottunk. Ez a mérkőzés jól szolgálta a Bóly elleni szombati találkozóra való felkészülést.