Egy szerencsés fejessel nyert a Szederkény a PVSK elleni rangadón, a Vasút hiába birtokolta többet a labdát, mezőnyfölénye meddőnek bizonyult.

Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – Szederkény SE 0-1 (0-1)
Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 22. forduló. Pécs, Várkői Ferenc stadion, 150 néző.

Játékvezetők: Ádám (Egri, Pór).
Pécsi VSK: Mocsári – Kulcsár, Vida, Zámbó, Tiffán – Réfi, Németh (Kiss) , Pókos, Kása – Ndjodo, Kaufmann (József). Vezetőedző: Kósa Sándor.
Góllövő: Hideg.

Igazi rangadó hangulat előzte meg a meccset: kiváló futballidő, sok néző és két jó csapat. Csak a játékvezetők késtek egy kicsit, miattuk 7 perccel később kezdődött el a találkozó.

A mérkőzés krónikája:

I. félidő:

• 7. perc: Kása ugratta ki Ndjodot, de a labda éppen csak annyira volt hosszú, hogy a kifutó vendégkapus tisztázni tudott.
  • 10. perc: Kaufmann került a védelem mögé, de lapos beadását kivágták a védők.
  • 19. perc: Egy baloldali szögletnél Hergenrőder ugrott a legmagasabbra, de centikkel a jobb kapufa mellé fejelt.
  • 24. perc: Egy jobboldali szögletbe Hideg fejelt bele, a labda magasra felrepült, majd mindenkit meglepve hulló falevélként esett Mocsári kapujának jobb oldalába 0-1.
  • 25. perc: Zsebe lőtt 24 méterről, Mocsári ölelte magához a labdát.
  • 28. perc: Egy bal oldali támadás után Ndjodohoz került a labda, a pécsi támadó 13 méterről a védőbe lőtte a labdát.
  • 37. perc: Grassy szánta el lövésre magát, jobb lábbal eleresztett, 24 méteres lövése a kapu mellé szállt.
  • 40. perc: Zámbó labdájával Kaufmann léphetett ki, de 13 méteres lövését védte a vendégek kapusa.
  • 44. perc: A 16-os sarkáról rúgott szabadrúgást a PVSK, Réfi ballal élesen kapura lőtt, de a vendégek hálóőre odaért az alsó sarokra, és szögletre ütötte a labdát.

Rangadóhoz méltó első félidőt láthatott a szép számú közönség: az első negyedórában a PVSK nekiugrott ellenfelének, de nem sikerült gólt szereznie. A játékrész közepétől kiegyenlítettebbé vált a játék, és egy szerencsés találattal megszerezte a vezetést a Szederkény. A Vasút tovább támadott az egyenlítésért, de a szederkényi kontrák veszélyesek maradtak.

II. félidő:

• 59. perc: Egy baloldali szögletet csavart kapura Zsebe, Mocsári a felső lécre ütötte a labdát.
  • 61. perc: Egy beadást Németh fejelt vissza Pókosnak, aki mellel maga elé tett, majd egyből lőtt – fölé.
  • 64. perc: Vida 35 méterről ívelt kapura, a vendégek kapusa a léc alól ütötte szögletre a játékszert.
  • 69. perc: Réfi két csel után ballal lőtt, a 22 méteres bombát a szederkényi kapus hatástalanította.
  • 76. perc: A bordasérülésből visszatérő Kiss jó 35 méterről lőtt, a szederkényi kapus csak üggyel-bajjal tudta a jobb alsó sarok elől kiütni a labdát.

A küzdelmes második félidőben sokkal többet birtokolta a labdát a PVSK, mezőnyfölénye viszont meddőnek bizonyult: sem távoli lövésből, sem beadásokból nem sikerült a labdát a szederkényi kapuba gyötörni, így a fordulás után szinte csak védekező vendégek egy szerencsés góllal elvitték a három pontot a Verseny utcából.

Kósa Sándor vezetőedző Pécsi VSK: - Egy jobb képességű ellenfél ellen végigtámadtuk a mérkőzést, de komoly helyzetet nem tudtunk kialakítani, így az ellenfél szerzett egy gólt egy pontrúgás után, és ezzel elvitte a három pontot. Tipikusan olyan meccs volt, hogy az volt az érzésem, amelyik csapat gólt rúg, az megnyeri a mérkőzést. A fiúk, különösen a második félidőben, mindent megtettek az egyenlítésért, de ezen a találkozón semmi nem sikerült.Sajnos, meglátszott hogy meghatároó játékosok hiányoztak a csapatból.