Az idei bajnokság harmadik fordulójában a siklósi „oroszlánbarlangból”, egy rendkívül izgalmas, és a pécsi szurkolók számára idegtépő meccsen, az utolsó húsz percben felülkerekedve hozta el a három pontot a PVSK.

Labdarúgó mérkőzés: Thermal Spa Siklós FC – Pécsi VSK 2-3 (1-2)
Férfi Labdarúgás, Megyei bajnoki labdarúgó mérkőzés, 3. forduló: Siklós, labdarúgó pálya: 250 néző

Játékvezetők: Gellén (Hernádi, Tatai)

Góllövők: Pásztor, Fodor illetve, Kiss 2, Lőrincz

Pécsi VSK: Bárány Barót - Sztanics, Vida, Domonkos, Kiss (Csőke) - Sziládi, Pókos, Ndjodo (Tiffán), Lehota - Várda (Kaufmann), Rácz (Lőrincz) Vezetőedző: Kósa Sándor

1. félidő:

Minden úgy kezdődött, ahogy szerettük volna. Többet birtokoltuk a labdát, támadólag léptünk fel, és az első negyed órában tetszetős támadásokat vezettünk. Azt lehetett látni, hogy a stílusosabb focit a PVSK játssza. Néhány lövési kísérlet után jött a 16. perc.

Ndjodo kapott jó indítást a baloldalon, a 16-os vonalánál megállt, és Pókosnak gurította vissza a játékszert, aki egyből tovább passzolta a jobboldalon érkező Kissnek, aki kilőtte a siklósi kapu jobb sarkát. 0-1!

Kicsit lehiggadtunk, rákapcsolt viszont a hazai együttes. Kemény, de sportszerű küzdelem zajlott a pályán, és érezni lehetett, hogy a félidőig kell még legalább egy PVSK-s gól, ami el is érkezett a 22. percben.

Várda az ellenfél térfelének közepén nagyszerű érzékkel ugratta ki Kisst, aki tett néhány lépést, és ugyanoda lőtte a másodikat, ahová az elsőt, 0-2! Ahogy mondani szokták, „forintos labda” volt.

Ezután rákapcsolt a Siklós, több veszélyes helyzetet is teremtettek Bárány Barót kapuja előtt, aki többször bravúrosan hárított. De a 37. percben már ő is tehetetlen volt.

Formás hazai támadás végén, az ötös sarkán álló siklósi játékos, Pásztor, teljesen egyedül kapta a labdát, tett egy félfordulatot, és a kapunk bal oldalába lőtte a szépítő találatot, 1-2!

Még voltak hazai helyzetek, például a 40. percben, amikor ismét kapusunk védett bravúrosan. A félidő vége izgalmas lett, de több gól nem esett, és a látottak alapján megérdemelten vezettünk.

II. félidő:

A második félidő, elsősorban a hazaiak jóvoltából, lendületesen indult. Több veszélyes akciót vezetett a Siklós, amelyek akár az egyenlítést is megszerezhette volna, ám a semmiből jött számukra egy csodagól, nekünk pedig a hidegzuhany, a 47.percben.

A mi tizenhatosunknál pattogott a labda, amelyet egyik siklósi visszagurított. A hazai érkező játékos, Fodor, mintegy 30 m-ről hatalmas bombát zúdított a kapunk bal felső sarkába. Védhetetlen gól volt! 2-2!
Már-már úgy tűnt, megint csak egy pont jut nekünk, főleg úgy, hogy mindkét oldalon volt egy-egy meccslabda, amikor is jött Lőrincz, és a 72.perc.

Mintegy 20 m-re a siklósi kaputól kapta a labdát. Kicsit igazított rajta, és nagy erővel a bal felső sarokba lőtte. Ezt sem nagyon lehetett védeni! 2-3
Még Várda lőhetett volna egy gólt, a 85. percben, de egyedül kitörve a kifutó kapusba lőtte a labdát.

Hektikus meccs volt. Izgalmas, feszült, (a játékvezető több sárgát is kiosztott), végig nyílt, küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, megjegyzendő, hogy a csereként beállt Lőrincz harmadik egymás követő meccsén, ahogy bejött, gólt lőtt. Mi lenne, ha előbb lépne pályára?
Legközelebb, szombaton a csapatunkat a Magyar Kupából kiejtő Villányt fogadjuk a PEAC pályán, 16 30 órakor.

Kósa Sándor vezetőedző, Pécsi VSK Úgy kezdtünk, ahogy azt szerettük volna, mi birtokoltuk többet a labdát,, harminc percen keresztül jól játszottunk, és szerintem az első félidőben több gólt is lőhettünk volna. Aztán buta védelmi hibákkal visszahoztuk a meccsbe az ellenfelet, aminek egyenlítés lett a vége. Ezen a meccsen volt tartása a csapatnak, kivettük a játékból az ellenfél meghatározó embereit, és nagy győzniakarással játszottunk a mérkőzés egész ideje alatt, aminek meg is lett az eredménye. Na, és megint jött Lőrincz Adrián, és az ő csodálatos gólja.