Parázs mérkőzésen szerezte meg idei első győzelmét labdarúgó csapatunk

Nagyon kemény, a végére kiállításokkal tarkított mérkőzésen szerezte meg idei első bajnoki pontjait a PVSK. A két szomszédvár összecsapásából most a győzelmet nagyon akaró hazaiak kerültek ki jobban, de ebben a bajnoki kiírásban még háromszor találkozik egymással a két csapat.

PVSK–Sport36 Komlói Bányász 21 (11)

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. 5. forduló, PVSK Verseny utcai labdarúgó pálya, 98 néző

PVSK: Kürti – Kerényi (Berze), Tornyos, Cseresnyés, Mitrovik – Farkas (Demeter), Ivánovics (Kiss K.), Duraku (Al-Basani Muhannad Adel Mohammad), Sziládi – Szendelbacher (Kiss-Tóth D.), Bihari (Pánovics). Vezetőedző: Schneider Gábor

Vezette: Albert Gábor (Varga László, Pavlovics András)

Góllövők: Sziládi Roland, Kiss-Tóth Dominik illetve Városi Viktor

I.félidő:

Az első 10 perc egyértelmű komlói fölényt mutatott, látszott, hogy a vendégek minél előbb szeretnék megszerezni a vezetést, kirajzolódtak a párharcok résztvevői, és Sziládi ismét a védelem tengelyébe játszott, ezáltal stabilabb lett ez a tengely.

A 26. percben, egy baloldali vendégszöglett után Városi Viktor maradt egyedül a hazai 16-oson belül, és a kaputól mintegy 10-méterre, magasan felugorva a kapu közepébe fejelte a komlói vezető gólt, 0–1!

Ekkor kissé féltettük a csapatunkat, nehogy a fiatalok belső tartás nélkül maradjanak, de éppen ellenkezője történt, és ahogy Schneider Gábor a mérkőzés utáni nyilatkozatában is megerősítette, belülről erősek maradtunk. Lelkesen, minden labdát megtámadva, és a labdás játékosok blokkolásával, fokozatosan feljavultunk, és némileg váratlanul, de nem érdemtelenül kiegyenlítettünk.

A 30. percben baloldalról Szendelbacher ívelt be szögletet, amelyet a nagy lendülettel érkező Sziládi nagy erővel, kissé csúsztatva, minegy 8 méterről a vendégkapuba fejelt, 1–1!

A félidő végéig mindkét gárda nagyon meg akart szerezni a második gólt, hogy nyugodtabban vonuljanak pihenőre, de ez nem sikerült.

II. félidő

A második félidőre maradtak az igazi vérpezsdítő szituációk. Az 57. percben egy rendkívül ritka, de a mérkőzéseket esetenként döntően befolyásoló, esemény történt. Egy előrevágott labdát a vendégek kapusa Opauszki Máté a 16-oson kívül kézzel ütött el, ezért Albert játékvezető azonnal felmutatta neki a piros lapot.

Érdekes módon, a kiállítással járó emberhátrány inkább a vendégek játékára volt pozitív hatással, egyre-másra vezették veszélyesnél-veszélyesebb támadásaikat, és több helyzetük is volt, amiben benne volt a vezető gól.

Aztán jött a nagy fordulat, a 81. percben. A térdsérüléssel bajlódó Kiss-Tóth, vágtázott a jobb oldalon, majd kissé kisodródva, mintegy 30-ről ellőtte a labdát. A játékszer, mintha zsinóron húzták volna, a komlói kapu jobb sarkába vágódott, 2–1!

Most következett a neheze, meg kellett őrizni a felajzott, rendkívül motivált vendégek ellen a vezetést.

Azt gondoltuk, hogy emberelőnyben majd könnyen verjük vissza a vendégrohamokat, de éppen az ellenkezője történt, a Komló nagy erőket mozgósított az egyenlítésért. A sok tisztátalannak látszó belépő, néhány játékos felfokozott idegállapota miatt, csak úgy hullottak a sárga lapok, a komlói kispadra is jutott néhány, ennek nyomán, a már lecserélt Turi Tamást a játékvezető a 87. percben második sárgával kiállította. Az eredmény nem változott, egygólos hazai győzelem született.

Az időjárás nem fogadta kegyeibe a játékosokat, gyakorlatilag a meccs teljes ideje alatt esett az eső. Ennek ellenére sokan jöttek szurkolni a vendégeknek is, hiszen a két együttes összecsapásai mindig nagy csatákba torkolltak. A vendégeknél többen voltak, akik nemrégen a PVSK színeiben rúgták a bőrt, emiatt is, meg a rivalizálás miatt is, a rossz idő ellenére, jó mérkőzést játszott a két együttes a csúszós műfüves pályán. A PVSK hihetetlenül sokat tett az első győzelemért, amelyet végre négy vereség után, éppen hazai pályán sikerült megszereznie.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK:Amikor úgy nézett ki, hogy padlóra kerülünk, mi belülről akkor is erősek maradtunk. Annak, aki a héten lemondásra szólított fel üzenem, folytatom. Köszönöm Elnök úr biztató szavait és természetesen gratulálok a fiúknak az idei első győzelemhez, nagyon megdolgoztak érte.