Ötösre vizsgázott labdarúgó csapatunk Sellyén

A múlt heti elmaradt találkozó miatt, csak a második tavaszi fordulóban lépett pályára felnőtt labdarúgó csapatunk. A Sellye otthonában magabiztos játékkal, a mérkőzést végig kézben tartva, helyenként szép támadásokat vezetve, ilyen arányban is megérdemelten nyert a PVSK.

Nem féltettük, inkább aggódva azért szurkoltunk fiatal csapatunk bemutatkozása előtt, hogy a vezetők és a játékosok által sok-sok egyeztetés után kialakult, és most pályára lépő együttesünknek, a tisztességesen elvégzett eddigi edzésmunka után sikeres legyen az évadkezdés. Nos, ez összejött, idegenben öt gólt lőttünk, úgy hogy egyet sem kaptunk, bármelyik csapatnak szép teljesítmény lehet, és biztató a jövőre nézve.

Az első félidőben különösen a jobbszárny működött olajozottan. Kiss Dominik lendületes elfutások utáni beadásai, vagy nagy bedobásai nyomán rendre veszélyes helyzetek alakultak ki a hazai kapu előtt. Sziládi Roland jól oldotta meg a centerjátékot, a labdák megjátszásában, visszajátszásában mindig benne volt a gólveszély. Ne feledjük, a Sellyén pályára lépő a fiatalok közül sokan hétközben is játszottak U19-es bajnoki meccset, és símán 5-0-ra verték a Kaposvölgyét.

VSK Sellye - PVSK 0-5 (0-4)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 18. forduló, Sellye, labdarúgó pálya, 57 néző
Vezette: Horváth Gy. (Pór G., Marton F.)

PVSK: Csutora (Szabó) – Cseresnyés, Tornyos (Demeter), Farkas, Duraku (Bihari) – Kiss (Mitrovik), Sziládi, Kerényi, Varga – Pánovics (Budavári), Nagy. Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő

Az első félidő első tíz percében nagyon küzdöttek a csapatok, hogy fogást találjanak a másikon, ahogy mondani szokták amolyan tapogatódzó játék folyt a pályán, csak éppen a kapuk nem forogtak veszélyben.

De aztán jött a 14. perc. Kiss Dominik először egy nagy bedobást, majd egy remek beadást mutatott be, és a visszapattanó labda Varga Dominik elé került, amelyet aztán a játékos belsővel a vetődő kapus mellett a kapu bal oldalába lőtt. 0-1!

A második gólunknak is Kiss Dominik volt a főszereplője, a 17. percben. Egy nagy bedobás után, egy nagy lövést is megeresztett, amely a kapuvonalon tartózkodó védőről Berki kapusra, majd onnét a hálóba került, öngól, 0-2!

Sziládi kapott egy nagyon jó indítást a 43. percben, majd lekezelte, és megpróbált kapu felé fordulni, a labda Kiss Dominik elé került, aki 15 m-ről lőtt a kapuba, 0-3!

A 43. percben negyedik is mestermunka volt. Megint Kiss D, és Sziládi ügyeskedett a labda elsuhant a kapu előtt, és a baloldalról pontosan érkező Pánovics az ellenkező sarokba lőtt, 0-4!

II. félidő:

A második félidőben fokozatosan átvette az irányítást a PVSK. Azt látni lehetett, hogy a játék több elemében jobbak vagyunk a hazaiaknál. Igaz ebben a 45 percben csak egy gól esett, Kiss Dominik bombája után a kapusról kipattanót Kerényi kanalazta a kapuba, a 69. percben, de taktikailag érett csapat benyomását keltette együttesünk. Megpróbáltuk megjátszani, pontosan emberhez adni a labdát, és a helyzetekből a legtöbbet kihozni. Ahogy fogyott az idő, egyre több lett a tisztátalannak tűnő belemenés, a hazaiak részéről, amit a játékvezető által kiosztott sárga lapok is jeleztek, az alapvetően sportszerűnek mondható találkozón.

Több gólhelyzetünk is volt, de most ezek kimaradtak, semmi baj, legközelebb majd bemennek…

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: - Úgy gondolom, hogy a szezonnyitón öt gólt lőni annak a csapatnak az otthonában, amely az elmúlt fordulóban három kapott góllal megúszta Komlón, az nem kis teljesítmény. Az eredmény mindenképpen jó irányban mutat. A mély talajú pálya kicsit nehezítette a dolgunkat, de a lehetőségekhez képest folyamatos volt játékunk. A mai teljesítmény jó előjel a bajnokság további mérkőzéseire.