Nyert a PVSK, és ötödik helyen zárta a bajnokságot

Gólgazdag és a végéig kiélezett küzdelmet hozó mérkőzésen, a második félidőben tíz emberrel játszó, az utolsó pillanatig teljes erővel küzdő Lovászhetény ellen nyert a kulcsembereit nélkülöző PVSK.

PVSK – Lovászhetényi FC 4-3 (2-1)
Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 30. forduló, PVSK Sportpálya, 57 néző
Vezette: Nagy I. (Kövesdi, Csátity)

PVSK: Győri – Városi, Rácz, Fiáth, Tornyos – Pál (Farkas), Kiss K., Gergye, Kerényi (Kántor)– Draskóczi, Sziládi (Szendelbacher) Vezetőedző: Mink Olivér

Góllövők: Gergye 2, Városi, Sziládi, illetve Bartal 2, Pirgli

A gólok története:

13. perc: Remek akció végén szerzett vezetést a vendégcsapat. A baloldalon a nagyon energikus Kelemen viharzott el, a belőtt labdát, a berobbanó Prigli estében továbbította a kapuba úgy, hogy Győri még beleért, 0-1!

33. perc: Kiss Krisztián végzett el egy szabadrúgást a baloldalról, mintegy 18 m-ről. A remek beadásra többen ugrottak, de Városi volt a nyerő, energikusan bólintott a kapuba, 1-1!

44. perc: Még a félidő vége előtt fordított a PVSK. Rácz nagy lendülettel érkezett a vendégek büntető területére, ahol fellökték, a jogos büntetőt Gergye bombázta a kapuba, 2-1!

47. perc: Gergye indult meg az ellenfél térfelének közepéről, majd gondolt egyet, és 20 m-ről a kapuba bombázott, 3-1!

58. perc: Kiss Krisztiánt rúgták fel a 16-oson belül, a büntetőt Sziládi értékesítette, 4-1!

65. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Lovászhetény, a labdát Bartal lőtte 20 m-ről a pécsi kapuba, 4-2!

90. perc: Egy szabadrúgást ismét Bartal értékesített, ezúttal jobbról, mintegy 20-m-ről lőtt bombagólt, 4-3!

A második félidőre elfogyott a hazaiak lendülete, és a végén azért kellett izgulnunk, hogy ne egyenlítsen a Lovászhetény. A Bóly nyert a Szederkény ellen, így a bajnokságban 5. helyen végzett a PVSK.

Mink Olivér edzői nyilatkozata.

Egy nagyon jó csapatot győztünk le, a Lovászhetényben több minőségi játékos is van, és két nagyon szép szabadrúgás gólt is lőttek. Sajnos, a második félidőben kicsit visszaestünk, de nyerni akartunk, és nyertünk is. Mindenkinek köszönöm, aki támogatott edzőknek, vezetőknek, pályamunkásnak, szertárosnak, és azoknak, akik szívügyüknek tekintették a jó szereplést.

Köszönöm a játékosoknak a tavaszi hozzáállásukat, az őszi 20 pont után, most 35-öt szereztünk, ezzel a tavaszi tabellán másodikak vagyunk. Úgy érzem a csapat gerince kialakult, és ha együtt maradnak a fiúk, akkor jövőre egy nagyon jó együttes lehet a PVSK. Egy nagyon tisztességes csapattal dolgozhattam, büszke vagyok a közös munkára.