Négygólos győzelem Kétújfaluban

Folytatódott a győzelmi sorozatunk a bajnokságban, Kétújfaluban is úgy nyertünk, hogy nem kaptunk gólt.

Kétújfalu SE - PVSK 0-4 (0-3)

AutoCity Volkswagen Baranya Megyei I. osztály, 4. forduló

Kétújfalu (Kétújfalui sportpálya), 73 néző. Játékvezető: Takács Gábor. Asszisztensek: Kónya Dávid Zsolt, Karcagi Balázs

Kétújfalu SE: Szeidl, Meretei, Szücs (Klózer), Varga, Bakó (Balaskó), Kovácsfi, Szalai, Blész, Pfeifer (Berkics), Vajda, Tóth

PVSK: Győri (Zunnert), Fiáth, Tornyos, Pál, Kiss, Turi (Sztruhár), Sziládi, Djodo (Draskóczi), Dalipi A. (Dalipi R.), Mácsodi, Rácz (Ivánovics). Vezetőedző: Tóth Máté

Gólszerzők: Ndjodo, Rácz, Sziládi, Kiss

Gyors góllal kezdte a mérkőzést a fehér mezes PVSK. A harmadik percben Sziládi futott el a jobb szélen, középre adott, ahol Ndjodo várta a labdát, és az ötösről belsővel passzolt a kapuba. 0-1

Nem maradt abba a vendégek nyomása, a nyolcadik percben Mácsodi iramodhatott egyedül a kapu felé, de a kifutó kapust találta el a labda.

14. percben Dalipi ívelt jobbról hajszálpontosan Ndjodohoz, aki Ráczhoz fejelt. Rácz akrobatikus mozdulattl ért bele a labdába, és másfél méterről a hálóba emelte a PVSK második gólját. 0-2

Nem találta a ritmust a Kétújfalu, egy-egy íveléssel próbálkoztak a hazaiak, de pontatlanul játszottak, a négy héttel ezelőtti kupameccsen látott összhang sem volt meg köztük, így nem jutottak el a PVSK kapujáig. Persze ehhez kellett a határozott vasutas védelem is.

A 19. percben növelhette volna előnyét a PVSK, Turi remek beadását Ndjodo lőhette közelről, de a kétújfalui kapus védett.

Jól játszott a PVSK, ezt a hazai szurkolók közötti beszélgetések is alátámasztották, többször is elismerték a Vasútnál látott egyéni és a csapatteljesítményt is.

Hamarosan felpörgött a Kétújfalu, a 27. percben Varga fordult le középen és a távoli lövése a felső lécen csattant. Szinte azonnal jött a válasz. Turi-Ndjodo-Turi összjáték után, Turi a kapus mellett tolta el a labdát, ami nagyon lassan gurult a háló felé. Turi még sprintelt egyet, de az utolsó pillanatban odaért egy zöldmezes játékos lába.

Komoly PVSK helyzetek következtek, de egyiket sem sikerült gólra váltani. A félidő utolsó percében egy szöglet előtt elhangzott az „Utolsó percben vagyunk gyerekek, ne kapjunk gólt mondat” az egyik kétújfalui játékostól. Nem sikerült megfogadni a tanácsot, a szögletet követően többször is vendégjátékoshoz pattant a labda, végül Sziládi közelről a kapuba fejelt és ezzel 0-3-mal zárta az első félidőt.

A második félidő első öt percében kétszer is rezdült a hazai háló, de szólt mellé a síp is, az asszisztens mindkét alkalommal lest látott.

A 63. percben aztán biztosra ment a Vasút. Ndjodo rúgta a szabadrúgást, így nem lehetett lesen. A labda a kapu felé szállt, de a Kétújfalu kapusa ismét védett, ám a kipattanóra Kiss Krisztián csapott le az ötösön, és ez a lövés már védhetetlenül volt. 0-4

A négygólos vezetés azt jelentette, hogy jöhetnek a fiatalok. Dalipi, Draskóczi és Ivánovics állt be.

Tovább nyomott a PVSK, nyolc perccel a vége előtt Draskóczi rúgott akkora kapufát, hogy a léc hosszú másodpercekig rezgett utána.

Újoncot is avatott a mérkőzés végén a PVSK, az utolsó három percre a 17 éves Zunnert Róbert állt kapuba.

Tóth Máté, vezetőedző: A mérkőzés során volt még legalább öt-hat száz százalékos ziccerünk, de elégedettnek kell lennünk mert nyertünk 4-0-ra. A mérkőzés képe egyértelműen a miénk volt, Így megyünk tovább!