Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg

A végső helyezés szempontjából rendkívül fontos mérkőzést nyert meg a találkozó 68. percétől tíz emberrel játszó PVSK labdarúgócsapata a nagy rivális PEAC ellen.

Labdarúgó mérkőzés: PTE-PEAC – PVSK 2-4 (1-1)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 29. forduló, PVSK, Verseny utcai Sportpálya: 200 néző
Vezette: Kozári (Nagy, Kónya)

PVSK: Győri – Dienes, Vida, Kiss, Sziládi - Ndjodo, Tiffán (Turi), Dalipi A., Nagy J. - Juhász, Rácz Vezetőedző: Kósa Sándor, Szakmai vezető: Toma Árpád

A PVSK góllövői: Ndjodo, Rácz, Kiss, Turi

Lassú ritmusban, sok oldalátadással kezdtek a csapatok, mindkét együttesen látszott, hogy a fő cél az ellenfél gyenge pontjainak feltérképezése. Ennek megfelelően a kapuk alig-alig forogtak veszélyben. Majd váratlanul vezetést szerzett a PEAC.

24. perc: Egy nagyon szép kiugratás után, Gelencsér Gergő, kissé lesgyanus szituációban, kilépett a szétnyíló PVSK védők közül, és teljesen egyedül törhetett a kapu felé. A kiinduló Győri mellett, mintegy 10 m-ről belőtte a PEAC vezető gólját, 1-0!

Szerencsére még a félidő előtt sikerült egyenlíteni.

40. perc. Rácz a PEAC kapujától mintegy 40 m-ről indult. Több cselt csinált, egyedül vezette kapura a labdát, és miután mindenkit kicselezett a kiinduló kapus mellett belőtte az egyenlítő gólt, 1-1!

Rácz Ervin gólt szerez

Alig kezdődött el a második félidő, gólt szerezett az egyetemi együttes.

Egy pontrúgás után kavaródás alakult ki a PVSK kapuja előtt, a labda mintegy 18 m-re pattant ki, a 16-os jobb oldala felé, és az ott álló Hergenrőder, tegyük hozzá nagyon rutinosan, mindenkin átemelve a labdát a kapu jobb felső sarkába helyezte, 2-1!

Ettől kezdve felgyorsult a játék, pörögtek a játékosok, és több kemény belépő is sült néhány lábon, és lassan a sárga lapok is előkerültek. A PVSK csapata feltámadt, gyorsabban sikerült átjátszani a középpályát, higgadtabbak lettek az átadások, és elől, elsősorban Ndjodo próbálta megtartani a játékszert, és hogy ez mennyire jó ötlet volt, ő maga bizonyította, és megint egyenlítettünk.

61.perc: Ndjodo egyedül indult el a kapu felé, szinte reménytelen helyzetét góllá küzdötte, a 16-oshoz érve, estében lőtte ki a bal felső sarkot, 2-2! Védhetetlen lövés volt.

Felpaprikázódott a hangulat, tömegjelenetek is kialakultak, Kozári játékvezető próbált rendet vágni az elszabadult indulatokban, nem mindig sikerrel. Ennek hozadéka, hogy egy belépője után a PVSK játékosát, Vidát második sárgával kiállította.
Itt álljunk meg egy szóra. A kiállítást eredményező sárga nem biztos, hogy ült, előtte esetleg adhatott volna lapot a játékvezető, de ez a belépő, minimum necces volt.
És láss csodát! A tíz emberre fogyatkozott PVSK megindult, és minden még meglévő rejtett, és nem rejtett tartalékát mozgósítva magához ragadta a kezdeményezést, és a mérkőzés irányítását, és a maga javára döntötte el a találkozót.

77. perc: Megint Ndjodo, népszerű nevén „Edi” volt a főszereplő. Ki tudja hányadik megnyert párharca után kapura lőtte a labdát, az ellenfél kapusa csak kiütni tudta, az Kiss elé került, aki higgadtan senkitől sem zavartatva a kapuba lőtte a vezető gólunkat, 2-3!

Edi és Kiss Krisztián gólöröme

És még nem volt vége, jött az „I”-re a pont.

Nagy Jeromos célozta meg a kaput, a kapus megint csak kiütni tudta, a labda Turi elé került, aki belőtte a negyediket, 2-4!

Nagy Jeromos végig harcosan játszott

A lefújás után nagy volt az öröm a Verseny utcában, ez olyan győzelem volt, amelyre a megye többi csapata is felkapja a fejét. Ez a mérkőzés annak is bizonyítéka, ha valamit nagyon akarsz, akkor elszántsággal, küzdelemmel el is érheted. Külön megemlítendő, hogy Vida kiállítása után sem zuhant össze csapatunk. Szombaton Szederkényben nyerni kell, aztán kiderül minden. De ez a szerda most nagyon szép volt!

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Nagyon örülök annak, hogy szépszámú közönség előtt játszhattuk az utolsó hazai mérkőzést, és remélem sikerült egy szép élményt nyújtani. Ez a meccs azt bizonyította, hogy a labdarúgás is nagyon sok örömet nyújthat edzőnek, játékosnak egyaránt, és szivvel, hittel és akarattal sok mindent el lehet érni. Büszke vagyok a csapatra, és remélem, szombaton Szederkényben együtt örülünk majd.