Nagy küzdelemben dőlt el a mohácsi csata

Mindenki kíváncsian várta, hogy a hazai csapat imponáló szereplése miként hat majd az utóbbi három mérkőzésen hullámzó teljesítményt nyújtó, de erre a találkozóra maximálisan felkészült PVSK labdarúgóira.

Labdarúgó mérkőzés: Mohácsi TE 1888 – PVSK 2-0 (2-0)

AutóCity Volkswagen Megyei I. o. ffi felnőtt 16. forduló, Újvárosi Stadion, Mohács, zárt kapus

Vezette: Ádám (Ormai, Lóga)

PVSK: Győri – Dienes, Tornyos, Vida, Kiss - Sziládi, Ndjodo, Lőrincz (Rogács), Pál – Draskóczi (Tiffán), Rácz (Nagy Jeromos) Vezetőedző: Kósa Sándor

Napsütéses, de hűvös időben kezdődött a meccs, a Mohács rögtön jelét adta annak, hogy nem tréfál, és a feljutási cél jegyében, minden találkozót - így a PVSK ellenit is - borzasztóan komolyan vesz. Ennek megfelelően már a kezdés után többet birtokolta a labdát, bár az első kapura menő labda - pontosabban fejes - Sziládi révén, a mienk volt. Lassan kialakult a meccskép, a Mohács gyors, erőteljes játékosai minden helyzetbe maximális energiával beleállva, a párharcokat nyerve, irányították a játék menetét. A PVSK nem érezte a játék ritmusát, mivel az utolsó átadások rendre rosszul sikerültek, gyakorlatilag már a középpályán sokszor labdát vesztettünk, amiből jöhetett a Mohács, egészen az első gólig menetelve, amely a 4. percben meg is született. Egy baloldalról beívelt labdát a védők mögül berobbanó Nagy Zsombor a kiinduló Győri kapus mellett egyből a pécsi kapu bal oldalába tekerte, 1-0. (Egyébként is ezek a nagyon magas beadások hatékony fegyvernek bizonyultak, ráadásul a PVSK kapusa ebben a játékrészben nappal szemben védett.)

Csak szórványosan tudtunk támadásokat vezetni, és gyakorlatilag még mindig nem voltunk kapura veszélyesek, ellentétben a hazaiakkal, akiknek majdnem minden támadása gólveszélyt jelentett, végül a 35. percben megkaptuk a másodikat is. Egy jobb oldalon futó támadás után ismét Nagy Zsombor volt a főszereplő, remekül ugrott ki a védők mögül, és néhány méter labdavezetés után a 11-es pont magasságából, a pécsi kapu közepébe lőtte a hazaiak második találatát, 2-0. (Ekkor rémálomként akár elő is tűnhetett a PEAC elleni meccs, és aggódva drukkoltunk, hogy ne kapjuk sok gólt.) Ez volt az első félidő eredménye.

A II. félidőben gyökeresen megváltozott minden. Egyrészt szerkezetet váltott a csapatunk, a védelemből Ndjodo előre ment éknek, és több csere végrehajtása után bejöttek a fiatalok is, akik, ha nem is fordítottak, de némileg alakítottak a játék képén. Támadtunk, voltak helyzeteink, amelyből egyet sem értékesítettünk, de ekkor nyertük a párharcokat, és nagyon lelkesen küzdött a csapat. Fokozatosan kijöttünk a szorításból, voltak gólhelyzeteink is, és mivel a Mohácsból durva buktatásért kiállították Dér Zalánt, megnőtt az esélyünk a gólszerzésre, ami sajnos nem sikerült, de egy gólt megérdemelt volna a PVSK.

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Két részre bontanám a mérkőzés értékelését. Az első félidőben nem találtuk a játékunkat, nem tudtuk megnyerni a párharcokat, főleg a középpályán veszítettünk sok labdát. Sajnos, kevés alkalommal jutottunk el az ellenfél kapujáig. A második félidőben szerkezetet váltottunk, és főleg a kiállítás után nagyon nagy esélyünk volt a gólszerzésre. Ki kell emelnem a Nagy Jeromost, aki nagyon jól szállt be a mérkőzésbe. A második félidei játékunkra lehet építeni a jövőben.