A két csapat mindig óriási presztízsharcot vívott egymással, függetlenül az aktuális bajnoki helyezéstől, ez a szombati mérkőzésen is így volt. Az első félidőben két gólt szerző PEAC minimális különbséggel nyert, a második félidőben a mérkőzést irányító, és a labdát többet birtokoló PVSK ellen.

Labdarúgó mérkőzés: PTE-PEAC – PVSK 2-1 (2-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 25. forduló, Pécs, Stadion utcai Sportpálya 150 néző
Vezette: Takács (Pór, Gallai)

PVSK: Győri – Rácz, Fiáth, Pál, Kiss K. - Sziládi, Turi (Tornyos), Kiss D. Gergye – Draskóczi, Nagy J. (Mácsodi) Vezetőedző: Mink Olivér
Góllövők: Gelencsér G. 2, illetve Gergye
Kiállítva: Sziládi, Kiss K. (mindkettő PVSK)

A mérkőzés első 15 percében „fogást kerestek” egymáson a csapatok. Az látszott, hogy a hazaiak gyors csatáraikra épülő kontrákkal próbálkoznak majd, a PVSK az utóbbi időben bevált, hátulról indított pontos passzokkal, és a pálya közepéről beindulókkal próbálta feltörni a PEAC védelmét. Azt látni lehetett, hogy a 16-os környékére ívelt labdákat a PEAC magas védői rendre elfejelik, a hazaiak vezető gólján pedig érezhető volt, hogy begyakorolt figuráról van szó.

A gólok története:

30. perc: Mintegy huszonkét méterről szabadrúgást végezhetett el a hazai csapat. A jobboldalra felívelt labdát Hergenrőder fejelte kapura, úgy látszott Győri fogja, de kiejtette, és a berobbanó Gelencsér G. öt méterről a hálóba lőtt, 1-0!

37. perc: A felezővonalnál az oldalvonal közelében nagy küzdelem folyt a labdáért. A játékszert Makai szerezte meg, és háttal állva, négy vendégjátékos gyűrűjéből indította a kitűnő ütemben kilépő Gelencsér Gergőt. A gyors csatár néhány lépést tett a labdával, majd a kiinduló Győri mellett gurított a kapu bal oldalába, 2-0!

57.perc: A második félidőben magára találó, és a mérkőzést a játékrész elejétől irányítani próbáló PVSK váratlanul, de nem érdemtelenül megszerezte a szépítő gólt. A hazai kaputól mintegy huszonhárom méterre, a PVSK játékosainak néhány pontos átadása után Gergyéhez került a labda, aki mintegy húsz méterről, félfordulattal kapura lőtte. A nem túl erős, de kellemetlen lövés nyomán a PEAC kapus keze mellett, (hasa alatt?) vágódott a kapu bal oldalába. 2-1!

A találkozó igazi, vérre menő helyi rangadó volt, a két állandóan rivalizáló csapat között. Az első félidőben a PEAC szélvészgyors csatárai révén több veszélyes helyzetet is teremtett a PVSK kapuja előtt, ebből kettőt be is lőttek a hazaiak.

A második játékrészben a PVSK egyértelműen kezdeményezőbb volt, többet birtokolta a labdát, és még tíz emberrel is volt esélye az egyenlítésre. Ahogy teltek a percek, felpaprikázódtak a játékosok, sok volt a kemény, nem mindig sportszerű belemenés, néhány tumultuózus jelenet is volt a pályán, amelyekből a PVSK húzta a rövidebbet. Sziládit lökésért második sárgával, Kiss Krisztián utánrúgásért, a játékvezető kiállította.
Ha ehhez hozzávesszük, hogy Rácz megkapta ötödik sárgáját, így a következő bajnokin ő sem játszhat, akkor igen csak nehéz helyzetben lehet a PVSK a Komló elleni bajnokin.

Mink Olivér:

Nagyon, küzdelmes mérkőzés volt, azt el kell ismerni, hogy a PEAC nagyon taktikusan játszott, és azokat a hibákat, amelyeket mi elkövettünk, könyörtelenül kihasználta. Mégis úgy érzem a második félidőbeli jó játékunk, és labdabirtoklási fölényünk nyomán, egy pontot megérdemeltünk volna. Ami nagyobb baj, hogy fegyelmezetlenek voltunk, és két játékosunkat is elvesztettünk a következő mérkőzésre.