Még tanulni kell érvényesíteni a hazai pálya előnyét

Vereséggel hagyta el a hazai pályát a PVSK csapata, ezúttal a pontosabban játszó, és ráadásul nagy gólhelyzeteket is kihagyó Bóly vitte el a három bajnoki pontot.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK - Bólyi SE 0-1 (0-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 12. forduló, PVSK, Verseny utcai Sportpálya: 100 néző

PVSK: Győri – Tornyos, Vida, Kiss (Nagy), Turi – Sziládi, Ndjodo (Lőrincz), Kántor (Sztanics), Pál – Draskóczi (Dalipi), Rácz Vezetőedző: Kósa Sándor
Vezette: Nagy (Kövesdi, Kónya)
Góllövő: Vénosz a 71. percben

A meccs fontosabb részletei:

Gyönyörű napsütésben, szinte vibrálóan nyári melegben kezdődött a mérkőzés. A kellemes illúziót, csupán a hazai vereség rombolta jelentősen, persze ezt a mérkőzés előtt még nem tudtuk. Mélyebb szakmai elemzést igényel az, hogy miért nem megy a csapatnak a Verseny utcában, de egy biztos, hogy a Bóly elleni mérkőzésen a játék nagyon sok elemében maradtunk alul ellenfelünkkel szemben.

Pedig jól indult a meccs, már a 4. percben vezetést szerezhettünk volna, de Kántor oldalról begurított labdáját Turi a felső lécre lőtte, amely sajnos, a gólvonal előtt pattant le. A PVSK fölényben játszott, mintegy 15 percig, majd lassan magához tért a Bóly is, ennek bizonyítéka, hogy a négy percig folyamatosan a mi térfelünkön volt a labda.

27. perc: Mintaszerű vendégtámadás után a kiugró, és a kapura teljesen egyedül törő bólyi játékos a kifutó Győri kapusba lőtte a labdát. Nagy helyzet, és kapusbravúr volt!

Az állandósult vendégfölény bizonyítéka, hogy egy kapunk előtti kavarodás után Pál mentette meg a csapatunkat a góltól.

42. percben: Igazi tűzijáték alakult ki a kapunknál, a vendégek ebből a helyzetből is megszerezhették volna a vezetést, de mindig volt egy védő, aki felszabadított, vagy Győri kapus hárított.

Elég rossz volt a kedvünk a félidőben, hiszen a 45 percnyi játék nagy részét a vendégek ellenőrizték, és veszélyesebbek is voltak, mint a PVSK, de abban bíztunk, hogy egy gól csak születik valahogy, és ha azt mi lőjük, nyerhetünk is. Gól született ugyan, de azt nem mi lőttük.

II. félidő:

Az hogy nem lesz könnyű itthon tartani a három pontot, már az is jelezte, hogy a második játékrész első igazán nagy helyzete az 54. perc bólyiak előtt volt, de ez csak felvezetője volt annak, ami ezután következett.
A 71.percben kapunk előtt pattogott a labda, és a lecsorgó játékszert 17 m-ről Vénosz Soma úgy lőtte a hálóba, hogy az egy hazai játékoson megpattant. Szerencsés, de talán a játék képe alapján, megérdemelt találat volt. 0-1.

A gól után ismét csak a Bóly támadott többet, egy bal oldali lövést kellett Győrinek hárítani, majd egy teljesen tiszta helyzetből öt méterről fölé fejelt labda is jelezte a vendégek fölényét.
Kétségbeesett hazai rohamok következtek, legalább az egyenlítésért, még az utolsó másodpercekben is begyötörhettünk volna egy picike gólt, de sajnos, ez nem sikerült. Maradt a 0-1, és a rossz szájíz, hogy megint hazai pályán veszítettünk, ráadásul egy volt PVSK-s játékos góljával.

E sorok írójának nem feladata a vereség okainak kiderítése, de az mégis elgondolkodtató, hogy nem tudtunk több meccset megnyerni. Ezúttal is jobban játszott az ellenfél, megérdemelten nyert, és az egy nullás eredmény a PVSK-ra nézve hízelgő.

Kósa Sándor vezetőedző, PVSK: - Egyszerűen nem értem, hogy mi történik, hiszen ezek a játékosok egész héten becsületesen készülnek. Az a probléma, hogy nem tudjuk a gyenge teljesítmény okát, ennek feltárása nagyon fontos feladat lesz. Mindent elmond az a tény, hogy hét hazai meccsünkből, összesen hármat sikerült megnyernünk ebben a bajnokságban.