Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés

A PVSK szempontjából minden hátralevő meccs fontos, így ez a harkányi is az volt. Ennek megfelelően álltak hozzá a fiúk, és alaposan megpakolták gólokkal a lelkes, de gyenge játékot produkáló hazai gárda kapuját.

Labdarúgó mérkőzés: Gyógyfürdő Harkány - PVSK 0-8 (0-6)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 28. forduló, Harkány, Sportpálya, 50 néző
Vezette: Horváth Gy. (Varga L., Jakab A.)

PVSK: Győri – Dienes (Kovácsfi), Vida (Pál), Kiss, Sziládi (Dalipi R.) - Ndjodo (Nagy R.), Dalipi A., Nagy J. (Tiffan) - Kántor, Juhász, Rácz Vezetőedző: Kósa Sándor, Szakmai vezető: Toma Árpád

Pécsi góllövők: Ndjodo 4, (kettőt büntetőből), Rácz 2, Sziládi, Dalipi A.

Az ősziesre fordult időjárásban csak azért szurkoltunk, hogy ne ázzunk bőrig a találkozón. Az első félidőben az égi záport megúsztuk, közben a PVSK labdarúgói gólzáport zúdítottak a harkányi kapuba, ennek viszont mi nagyon örültünk.

A gólok története:

2. perc: A hazai kapu előtti kavarodásban valaki kézzel ért labdába a harkányiak közül. A megítélt büntető Ndjodo lőtte a kapuba, 0-1!

4. perc: Lendületes pécsi akció után Dalipi lövése a 16-os vonalánál álló Ráczot találta el, aki kapva a lehetőségen, fordulás után nem erőből, inkább lágyan emelve a labdát, a kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtte, 0-2!

31. perc: Ndjodo remek indítást kapott, néhány lépést tett a kapu felé, amikor a 16-oson belül buktatták. A megítélt jogos büntetőt ugyanő lőtte a kapuba 0-3!

33. perc: Lendületesen támadott a PVSK, és újra gólt szerzett. Ndjodo az oldalvonalnál lerázta védőjét, majd pontosan Sziládihoz továbbított, aki két csel után belőtte a negyedik vendéggólt, 0-4!

39. perc: Ndjodo kapta a labdát. A hazaiak kapujától mintegy 28 m-re rálőtte, és a játékszer a kint álló kapus feje fölött jutott a hálóba, 0-5!

44. perc: Ndjodo ment el a jobb szélen, remekül adott középre, amely túljutott a kapuson, Dalipi A. a földön csúszva odaért, és a hálóba pöckölte a labdát, 0-6!

60. perc: Érdekes gól született, a 11-es pont körül üresen álló Ndjodohoz került egy beadás után a játékszer, aki belsővel a harkányi kapuba passzolta azt, 0-7! Ezt a gólt sokáig vitatták a hazaiak, de végül a partjelző megkérdezése után Horváth György játékvezető megadta a találatot.

90. perc: Felkerül az i-re a pont, a gólszerző Rácz, 0-8!

Azt is mondhatnánk, hogy a 2. percben eldőlt a meccs, de ez nem lenne sportszerű, annak ellenére, hogy ez az igazság. Látszott, hogy a hazaiak a mai napon nem állíthatják meg a lendületesen játszó PVSK-t. A második félidőben, elsősorban a pénteki bólyi mérkőzésre gondolva, az idősebb játékosok pihenhettek, de a helyettük szereplők is megtették a magukét, és ilyen arányban is megérdemelten nyert, a végig kulturáltan futballozó, tetszetős gólokat lövő PVSK.

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Mind az eredménnyel, mind pedig a mutatott játékkal, elégedett vagyok. Amit elterveztük, szinte maradéktalanul végrehajtottuk. Jó ráhangoló mérkőzés volt ez a pénteki bólyi találkozóra, most a legfontosabb feladat a regenerálódás.