Magabiztosan győztük le a Szentlőrincet

Rengeteg gólhelyzetünkből egyet kihasználva nyertük meg a mérkőzést.

LABDARÚGÓ MÉRKŐZÉS: PVSK – SZENTLŐRINC II 1-0 (1-0)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 11. forduló, Pécs, PVSK Verseny utcai Sportkomplexum, 63 néző

Vezette: Horváth György (Ormai Bálint, Nagy András István)

Gólszerző: Sztojka Alex

PVSK: Pogacsics Krisztián – Kiss-Tóth Dominik, Fiáth Péter, Tornyos Péter, Nagy Jeromos (Kerényi Dániel) - Kiss Krisztián (Draskóczi Martin), Rácz Ervin (Kiss Máté), Sziládi Roland, Aszalós András – Sztojka Alex, Gergye Dániel

Vezetőedző: Mink Olivér

Ködös, párás, de kellemes őszi időben fogadta a PVSK a javarészt fiatalokból álló, de három NBII-es játékossal is megerősített Szentlőrinc II csapatát.

A nyolcadik percben egy szentlőrinci szabadrúgás után Slavonicsot találta meg a labda, aki a kapus mellett rúgott a hálóba, az asszisztens azonban ekkor már lest jelzett. Három perccel később Kiss Dominik beadása után Rácz az ötösön került helyzetbe, de rossz irányba pattant a labda.

A 17. percben ismét Rácz került helyzetbe, szöglet után hét méterről ment a kapu fölé a fejese. Utána Kiss Krisztián kapott lehetőséget egy szép támadás végén, de a befejezés nem sikerült.

A PVSK nyomásnak a 20. percben lett meg az eredménye. Nagy Jeromos szépen jutott át a felezővonalon, majd az akció végén Sztojka kapta meg kicsit kiszorított helyzetben a labdát. Remek helyzetfelismeréssel átperdítette a kapus felett és máris vezetett a PVSK. 1-0

32. percben Bányai két védőnkön jutott át, majd jobbról közelről lőtt, Pogacsics Krisztián pedig remekül védett. A félidő végéig változatlan volt a játék képe, a PVSK egyértelműen fölényben volt, több helyzetet is kialakított, de a lelkes szentlőrinci fiatalok többször is veszélyes ellentámadást vezettek.

A második félidő első perceiben sem változott a meccs ritmusa. A 64. percben egy szép, lendületes hazai támadás végén előbb Sztojka került helyzetbe, majd a labda Gergyéhez került, aki 15 méterről lőtt, és a keresztléc jobb szélét találta el. Öt perccel később Kiss Krisztián adott be a jobb oldalról, a kapus mellett már elhaladt a labda, de sajnos nem volt érkező. Két perccel később Sztojka verte meg a kapust is, aztán kicsit érthetetlen módon 4 méterről a kapu mellé gurított. A PVSK fölény ekkor egyértelmű volt.

A 78. percben Gergye gyönyörűen lépett ki, elment a védő mellett és hét méterről lőtt, a szentlőrinci kapus nagyot védett. A szöglet után Gergye 17 méterről ismételhetett, nagyon szépen tekerte a kapu jobb oldala felé, de pár centi hiányzott a gólhoz. Ismét percenként követték egymást a hazai helyzetek, ám a második gól nem jött össze.

A Szentlőrinc a 89. percben kapott nagy esélyt az egyenlítésre. Szöglet után Pogacsics kapus és a kapufa közösen mentett.

A rutin és tapasztalat egyértelműen a PVSK mellett szólt ezen a mérkőzésen, de a megszámlálhatatlan helyzet befejezése elmaradt. A Szentlőrinc becsülettel küzdött, az utolsó pillanatban is mindent megtettek az egyenlítésért, de egyértelmű volt, hogy ezen a szombat délutánon a három pontnak a Verseny utcában kell maradnia. Így is lett.

Mink Olivér: Jól játszottunk, a kapujukig mindig odaértünk. Lehetett volna 8-0 is a mérkőzés, de helyette 1-0 lett, és legalább lehoztuk kapott gól nélkül, úgyhogy örül mindenki.

A PVSK a győzelemmel két helyet lépett előre a tabellán és a negyedik. A következő mérkőzésen a hatodik helyen álló, de eddig csak hat mérkőzést játszó Pécsváradhoz utazik a csapat.