Magabiztos továbbjutás a MOL Magyar Kupában

Az országos főtáblán első meccsét játszotta és magabiztosan nyerte a PVSK Zala megyei ellenfele a Szepetnek ellen, és ezzel továbbjutott a MOL Magyar Kupa második fordulójába.

PVSK - Szepetnek SE 2-0 (1-0)

MOL Magyar Kupa, első forduló, Pécs, PVSK pálya Verseny utcai Sportközpont, 79 néző

Vezette: Erdelecz (Gyurka, Wuts)

PVSK: Pogacsics – Varga Á., Fiáth, Kiss K., Aszalós (Farkas) – Kiss D., Városi (Sziládi), Rácz (Kerényi), Kiss M (Tornyos) – Sztojka, Gergye (Draskóczi) Vezetőedző: Mink Olivér

Óriási iramban kezdett a vendégcsapat, mintha rá akart volna ijeszteni a hazaiakra, ez a lendületük négy percig tartott. Ugyanis az 5. percben megszerezte a vezetést a PVSK. Egy jobboldali támadás után Kiss Krisztián adta be a labdát. Az előrehúzódott Fiáth félig háttal állva a kapunak, egy szép ollózó mozdulattal, mintegy tíz méterről a szepetneki kapuba emelt. 1-0!

Továbbra is a hazaiak irányítottak, a labdát is többet birtokolták, voltak gólhelyzetek is, így Sztojka szép támadás után 10 méterről a kapusba lőtte a labdát.

Ezen kívül fejesek, és távoli lövések is veszélyeztették a vendégkaput. Jellemző, hogy Pogacsics Krisztiánnak, a hazaiak hálóőrének egyetlen egyszer nem kellett védenie az első félidőben.

A II. félidő hazai fölénnyel indult, bár a 19. mp-ben meghült ereinkben a vér, mert egy vendégtámadás után a keresztbe lőtt labdáról lemaradtak a szepetneki játékosok.Viszont ismét gólt szereztünk! Sztojka adott be egy szögletet jobb oldalról, és a távolról berobbanó Gergye mintegy 12 m-ről bombázott a vendégek kapujába, 2-0!

Végig a PVSK irányított, és maradva az országos főtáblán várhatja a következő ellenfelet, mert teljesen megérdemelten jutott a második fordulóba.

Mink Olivér: - Nemcsak az eredménnyel, de a mutatott játékkal is elégedett vagyok. Teljesen megérdemelten nyertünk, végig mi irányítottunk, jól működött a csapatrészek közötti összhang. Várjuk a következő ellenfelet. Gratulálok a fiúknak!