Magabiztos játékkal vertük a Bodát

A hétvégi rosszul sikerült villányi kirándulás után szerdán elmaradt bajnoki meccs pótlásán nyert, és javuló játékával részben feledtette a vasárnapi fiaskót a PVSK labdarúgócsapata.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Boda ÖSE 3-1 (2-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 17. forduló, PVSK Verseny utcai Sportpálya, nézők nélkül
Vezette: Brozovics (Pór, Molnár)

PVSK: Győri – Dienes, Tornyos, Vida (Kovácsfi), Kiss - Sziládi, Ndjodo, Tiffán, Pál (Turi) – Draskóczi (Dalipi A.), Rácz (Lőrincz) Vezetőedző: Kósa Sándor, Szakmai vezető: Toma Árpád

I.félidő:

Meglepetésre a Boda kezdett lendületesebben, és az első 10 percben többször eljutott a PVSK kapujáig, de kecsegtető helyzetben kétszer is magasan a kapu fölé lőtték a labdát. A hazaiak is lábra kaptak, és szórványos támadásaikat negyedóra játék után siker koronázta.

A 17. percben a bodai kaputól mintegy 15 méterre Sziládi cselezgetett, majd amikor a kapu felé fordult buktatták. A jogosan megítélt büntetőt Ndjodo a bodai kapu bal felső sarkába bombázta, 1-0.

Egy percet kellett várni a második gólra, ugyanis a 18. percben, az egyébként is nagyon lendületesen játszó Draskóczi saját térfeléről indulva viharzott el a jobb szélen, és pontos beadását Kiss lőtte a kapuba,2-0. Szép, gyors akció volt!
A gólok megnyugvást jelentettek a hazaiaknak, és a félidőben ezzel a kettő nullás hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

II. félidő:

Lassan lendült játékba a PVSK. Az utolsó passzok nem mindig voltak pontosak, és az egyre bátrabban és keményebben játszó Boda megszerezte a szépítő gólt. A 48. percben a Jenei kapott jó labdát a jobb oldalon, és néhány lépés után mintegy 18 méterről hatalmas gólt ragasztott a pécsi kapuba, 2-1.
A mérkőzés kimenetele ekkor eléggé bizonytalanná vált, de a labdát többet birtokló és veszélyessebben támadó PVSK, egy mintaszerű Draskóczi-beadás után eldöntötte a mérkőzést. A jobbról középre nyesettjátékszert Rácz mintegy 10 m-ről ügyes perdítéssel juttatta a bodai kapuba, 3-1.

A villányihoz képest nagyot javult a PVSK játéka, mind védekezésben, mind pedig támadásban. És ha a második félidőben adódó, olykor ajtó-ablak gólhelyzeteket belőjük, akkor most nagyobb arányú győzelemnek örülhetnénk.

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Úgy gondolom, a legfontosabb, hogy nyertünk. Az első félidőben inkább a kontrák, a másodikban pedig kombinatív játék dominált. Sajnos kétszer sérülés miatt kellett cserélnünk, szerencsére ezt a csapat nem érezte meg. Úgy gondolom, teljesen megérdemelte nyertük meg ezt a találkozót.