Magabiztos játékkal nyert a PVSK

Az elmúlt héten mérkőzést és kiállítások miatt játékosokat is vesztő PVSK, a Komló ellen végig kézben tartva a mérkőzést, sok játékelemben felülmúlva egyébként jól játszó ellenfelét, magabiztosan gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

PVSK – Sport36 Komlói Bányász 4-1 (1-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 26. forduló, Pécs, PVSK, Verseny utcai Sportpálya 121 néző
Vezette: Heves G. (Resch, Fülöp)

PVSK: Győri – Városi (Bihari), Kutas (Tornyos), Fiáth, Pál (Farkas) – Kiss D., Turi, Kerényi (Kántor), Gergye (Lőrincz) – Draskóczi, Nagy J. Vezetőedző: Mink Olivér

Góllövők: Gergye, Kiss D. Draskóczi, Városi, 11-ből, illetve Fábos

Két kapufával indított a Pécs, megadva a meccs alaphangját. A Komló lényegében csak védekezett, és szórványos ellentámadásokkal próbálkozott, de nagyon jól küzdött a vendégcsapat. Az első félidőben csak egy gól esett, a másodikban viszont egyértelmű fölénybe került a PVSK, és a labdabirtoklási, valamint a technikai fölényét sikerült gólokra váltania.

A gólok története:

26. perc: A felezővonaltól mintegy tíz méterre szabadrúgáshoz jutott a PVSK. A szemfüles Turi észrevette az induló Gergye Dánielt, aki néhány lépés után a 16-oson belülre érve óriási gólt lőtt, 1-0!
Bár Városi fejesét óriási bravúrral védte a vendégek kapusa, és Gergyének is volt még helyzete, ez volt a félidő eredmény.

56. perc: Draskóczi megszerezte a felezőnél a labdát, majd szélvészgyorsan végigszáguldott a pályán, a védők nemhogy leszerelni nem tudták, de gyakorlatilag hozzá sem tudtak érni, akadálytalanul ért a 16-oson belülre, ahol buktatták, a jogos büntetőt Városi lőtte be, megszerezve ezzel az első gólját a PVSK-ban, 2-0!

61. perc: Óriási tűzijátékot rendezett a PVSK a komlói kapu előtt, egy kapusbravúr utáni keresztbe guruló labdát Pál érte el, és 8 m-ről a kiinduló kapus mellett lőtte be a hálóba, 3-0! Meg kell jegyezni, hogy ez a gól Draskóczi érdeme is, aki kitűnő cselekkel tört be a 16-oson belülre.

83.perc: Biharit becserélte Mink Olivér, és a játékos az első labdaérintése után gólpasszt adott, Kiss Dominiknak, aki teljesen egyedül törhetett kapura, és középről, 12 m-ről óriási bombával szerezte meg a negyedik hazai találatot. 4-0!

89.perc: Ahogy az lenni szokott, kicsit kiengedett a hazai csapat, Mink Olivér több fiatalt is pályára küldött. Egy 20 m-es vendégszabadrúgás után Győri kiütötte a labdát, amelyet Fábos egy csel után úgy lőtt a kapu bal oldalába, hogy a labda a kapufát is érintette, 4-1!

A felszabadultan játszó, pontos adogatásokkal támadásokat szövő PVSK ilyen arányban is megérdemelten nyert az utóbbi időben alaposan feljavult Komló ellen. Szerdán a Megyei Kupa keretében, Komlón találkozik a két csapat.

Mink Olivér: A játékkal és az eredménnyel is elégedett vagyok, ahogy haladt előre az idő, fokozatosan felőröltük az ellenfelet. Meg kell jegyeznem, hogy egy nagyon szervezett, és jól játszó Komlót győztünk le. Nálunk többen nyújtottak jó teljesítményt, ezért azt gondolom, megérdemelten nyertünk. Szerdán kupameccset játszunk Komlón, az egy teljesen más mérkőzés lesz, és visszatérhetnek a kiállítottak is. De nagyon komolyan vesszük azt a mérkőzést is, ha már idáig eljutottunk, szeretnénk a döntőbe kerülni a Megyei Kupában.