Küzdelmes mérkőzésen született meg a győzelmünk, bár a vendégek is hasonló problémákkal küzdve nem visszajátszókkal, hanem az ifiből feljátszó nyolc 17 éves labdarúgóval álltak ki a mérkőzésre.

Taktikailag remekül oldottuk meg a feladatokat, a párharcokat rendre felvállalva, és rendszerint nyerve is, sok akciót vezetve megérdemelten nyertünk.

Szentlőrinc II. - PVSK 1-3 (1-1)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 26. forduló, Szentlőrinc, labdarúgó pálya, 122 néző
Vezette: Nagy I. István (Hahner Darko, Marton Ferenc József))
Góllövők: Molnár, illetve Draskóczi, Kiss Krisztián, Bihari

PVSK: Csutora - Városi, Cseresnyés, Tornyos, Kiss K. – Duraku, Sziládi, Draskóczi (Ivánovics), Kerényi (Berze) – Pánovics (Szendekbacher), Bihari (Mitrovik) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Meglepően sok néző gyűlt össze a találkozóra, amely egy rövid záporral indult. A nézők között sok szülő is volt, akik természetesen hangosan kommentálták az eseményeket. A másnapi Nb II-es meccsre előkészített pálya helyett a műfüvön játszottak a csapatok.

A hazaiak kezdtek jobban, nyomás alá helyezték a PVSK-t, de érdekes módon az első nagy helyzet Kiss Krisztián előtt adódott, aki Draskóczi betörése után hozzá kerülő labdával bődületes felső kapufát lőtt. Némileg váratlanul, de teljesen megérdemelten a 27. percben megszerezte a vezetést a PVSK.

Bal oldali szöglet után a középre lőtt labdára ketten is rárajtoltak, Draskóczi „találta” meg a benyesett játékszert, és őt méterről tiszta helyzetben a hazai kapuba lőtt, 0-1!

A 42.percben egyenlítettek a hazaiak. Egy kapusunk által kidobott labdát megszerezték a hazaiak, és a 10 m-en álló Molnár elé került, aki habozás nélkül lőtt a kapunk jobb oldalába, 1-1! Ennél a gólnál a kapuskidobásra jobban kellett volna koncentrálni!A félidő végéig nem változott az eredmény 1-1-el vonultak pihenőre a csapatok.

II félidő:

Mintha teljesen más mérkőzés kezdődött volna egyértelművé vált fölényünk, mind a labdabirtoklást, mind pedig a párharcok megnyerését illetően. Elsősorban a széleken vezetett akciókkal próbálkozott a PVSK. Egy ilyen során az 53.percben, a jobboldalról középre lőtt labdát a hazaiak egyik védője kézzel érintett, a jogosan megítélt Kiss Krisztián lőtte élesen a bal sarokba, 1-2!

A kegyelemdöfést Bihari adta meg, aki a középen tisztán kapott labdát a 62.percben nagy erővel lőtte a hazaiak kapujába, 1-3!

Még a hazaiak is rendeztek egy kapufával végződő tűzijátékot a kapunk előtt, és a hátralévő időben volt néhány kemény belemenés, sok ütközés, de az eredmény nem változott.

Sok összetevős, érdekes mérkőzést játszott csapatunk. A védelem tengelyébe Sziládi hátra hozatala jó húzás volt, ugyancsak jól teljesített Városi is, szűrőként, és a labdák pontos megjátszásában, az előrejátékban is kiválót nyújtott. Öröm volt nézni a fiatalok erőtől duzzadó, lendületes, megalkuvás nélküli játékát, amelyben mi valamivel jobban teljesítettünk. A cserék jól szálltak be a játékba, főleg a második félidőben kerekedtünk felül, ekkor már a széleken is több támadás futott, és ha Szendelbacher Ervin kapufája a meccs utolsó harmadában bemegy, még nagyobb lehetett volna a különbség. Ennek ellenére, vagy éppen ezért sem vitatható a PVSK megérdemelt győzelme.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: - Nagyon örülök a győzelemnek, azért is, mert idegenben értük el. Természetesen gratulálok a csapatnak, de helyén kell kezelnünk ezt a győzelmet, ne szálljunk el magunktól, sok hibánk is volt, és az ellenfélnél is sok fiatal játszott. Remélem a sérültek, betegek rendbejönnek, kijavítjuk a hibákat, és akkor még stabilabbak leszünk.