Magabiztos győzelem hazai pályán

A várakozásoknak megfelelően alakuló mérkőzésen aratott sima, 8-0-ás győzelmet labdarúgó csapatunk a sereghajtó Kétújfalu ellen.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Kétújfalu SE 8-0 (6-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 22. forduló, PVSK Verseny utcai Sportpálya, nézők nélkül

Vezette: Bánfai Zsolt (Lóga Szabolcs, Harmat László)

PVSK: Bárány Barót – Dienes (Pál), Tiffán (Juhász), Vida, Nagy J. – Turi, Sziládi - Dalipi, Rácz (Nagy R.), Kiss – Ndjodo (Lőrincz). Edző: Kósa Sándor. Szakmai vezető: Toma Árpád.

Gólszerzők: Rácz (14'), Ndjodo (15', 32', 63'), Turi (20'), Sziládi (28'), Dalipi (33'), Lőrincz (87')

A PVSK az első pillanattól kezdve komoly nyomás alá helyezte a vendégeket, gyakorlatilag az ellenfél térfelén folyt a játék. Az első 10 percben a befejezéseknél azonban mindig ott volt egy kétújfalui láb, vagy Gali kapus mentett.

A 14. percben Sziládi szerzett labdát a jobb oldalon, majd Ndjodohoz passzolt, aki egy igazítás után lőtt, de a kapus védett. A kipattanó labdát Rácz szerezte meg, majd egy lövőcsel után a kapuba rúgta a labdát, 1-0.

Egy perccel később Kiss ment el a bal szélen, majd visszapasszolta a labdát a középen álló Ndjodonak. Ő két csel után 20 méterről lőtt nagy gólt és máris 2-0 volt az állás.

A 20. percben Ndjodo látta meg a lehetőséget, szépen ível Turi elé aki higgadtan helyezett a kapus mellett a kapu jobb oldalába, 3-0.

Nem kellett sokat várni az újabb hazai gólra, a 28. percben Kiss szöglete után Sziládi fejelt a kétújfalui kapuba, 4-0.

A 32. percben egy védelmi hiba után Sziládihoz került a labda, aki nem lőtt, hanem az üresen álló Ndjodóhoz passzolt. A rutinos csatár 5 méterről nem hibázott, a kapu jobb oldalába gurította a labdát, ezzel második gólját szerezte, a PVSK pedig már 5-0-ra vezetett.

Egy perccel később tovább nőtt az előny. Sziládi indult messziről, a kapu előtt Dalipihez passzolt, és neki már csak a kapuba kellett helyeznie a labdát, 6-0.

Tanácstalanok voltak a vendégek, nem tudtak mit kezdeni a hazai nyomással ami továbbra sem csillapodott. Sokszor 20 játékos volt a Kétújfalu térfelén, és csak az volt a kérdés, hogy a fehér mezes hazaiak, hogyan tudják áthámozni magukat a védekező ellenfélen. A félidő végéig adódott még néhány helyzet, de újabb gól nem született.

Ne hagyjon alább a lendület” – mondta a szünetben a játékosoknak Kósa Sándor. A PVSK szerkezetet is váltott, 3-4-3 lett az új felállás.

A 63. percben tovább nőtt a különbség. Egy jobboldali szabadrúgást követően a beívelt labdát Ndjodo fejelte a hálóba, 7-0.

A 87. percben a Kétújfalu kapusa addig halogatta a kirúgást, amíg elfogyott a játékvezető türelme. A megítélt szabadrúgást 15 méterről Lőrincz rúgta, a labda elgurult a sorfal tagjai között és a kapu bal oldalában landolt, 8-0.

Toma Árpád: Gondoltuk, hogy nem lesz túl nehéz mérkőzés, megpróbáltuk azt játszani, amit ilyenkor kell. Annak örülök, hogy fegyelmezett volt a csapat, élesek voltak a játékosok, és minden tekintetben meg tudtuk csinálni, amit terveztünk. A második félidőben más játékrendszert próbáltunk ki, és több játékos is lehetőséget kapott. Ebben a játékrészben nem rúgtunk annyi gólt, de a játék itt is megfelelő volt, így a második félidei teljesítménnyel is elégedett vagyok.