Küzdelmes mérkőzésen nyertek a vendégek

Az év utolsó bajnoki mérkőzésén a találkozó jelentős részében a labdát többet birtokló, és nagyon lelkes, valamint több nagy gólhelyzetet kihagyó Bóly nyert, a középpályát a meccs nagy részében a vendégeknek átengedő, és későn hajrázó PVSK ellen.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Bólyi SE 1-2 (0-0)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 15. forduló, Pécs, a PVSK Verseny utcai Sportkomplexuma, 87 néző
Vezette: Kreskai T. (Miczek-Angyal A., Kósa K.)

Gólszerzők: Sztojka. illetve, Szabó Zs., Zsebe D.

PVSK: Pogacsics – Rácz (Bihari), Fiáth, Kiss K., Tornyos – Kiss D., Városi, Sziládi (Aszalós), Varga – Kerényi, Sztojka

Vezetőedző: Toma Árpád

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a közelmúltban elhunyt kiváló labdarúgóra, edzőre, volt szövetségi kapitányra, a Vasas örökös tagjára, Mészöly Kálmánra egy perces néma felállással emlékeztek a csapatok és a szurkolók.

Mindkét csapat nagy lendülettel, de óvatosan kezdett. Inkább a pálya közepén folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben, az első lövést a Bóly küldte kapura, pontosabban kapu fölé, a tizedik percben, mintegy 10 méterről.

A Bóly előbb került közelebb a hazai kapuhoz, egy lövéssel, majd egy fejessel veszélyeztettek, de Pogacsics minden alkalommal a helyén volt. A PVSK a 40. percben lesgólt lőtt, ezzel lényegében véget is ért az első félidő.

A II. félidőben állandósult a bólyi fölény. Különösen a középpályán sok labdát veszítettek a hazaiak, melyekből igen veszélyes támadások, olykor gólhelyzetek is kialakultak a PVSK kapuja előtt.

Az 54.percben még csak az oldalhálót találták el a vendégek, és Pogacsics is többször bravúrosan hárított, de a 67. percben már a hazai kapuba került a labda. Egy szöglet utáni kavarodásból Szabó Zsolt lőtt a hálóba, 0-1!

Ettől kezdve a Bóly több gólt is lőhetett volna, az érthetetlenül enervált PVSK-nak, de csak egyet sikerült, a 75. percben Zsebe Dávid egyéni akció után belőtte a második vendéggólt, 0-2!

Ekkor, kicsit talán későn, hajrába kezdett a PVSK, de a nagyon összeszedett Bóly ellen, csak a szépítésre futotta, a 90. percben Sztojka 20 méterről lőtt a kapu közepébe, 1-2! A végére maradt még izgalom, és némi kakaskodás is, de a két közel azonos képességű csapat közül, most a Bóly volt az összeszedettebb.

A két együttes helyezése alapján rangadónak volt mondható ez a találkozó. Mindkét csapat számára nagy tétje volt ennek a mérkőzésnek, a Bóly szerette volna megőrizni második helyét, a PVSK pedig az utolsó három mérkőzésre kitőzött kilenc ponthoz a hiányzó hármat szerette volna hozzátenni. Nos, a vendégek örülhettek elsősorban azért, mert agresszívek voltak, sok labdát szereztek, és a meccs jelentős részében uralták a pálya középső harmadát.

Nemcsak ezt a mai, de a félévi teljesítményét is alaposan ki kell elemezni ahhoz, hogy a tavaszi időszakban realizálódjanak a feljutási esélyek.

Toma Árpád: - Megérdemelten nyert a Bóly, mert a középpályán jobb teljesítményt nyújtottak, mint mi. Sajnos, későn kezdtünk el hajrázni, és csak az utolsó negyed órában játszottunk úgy, ahogy az egész mérkőzésen kellett volna.