Küzdelmes mérkőzésen nyert a PVSK

A labdarúgásban előforduló szinte minden érdekes elemet felvonultató, de ugyanakkor a játék sok szép oldalát is megmutató, izgalmas mérkőzést, megérdemelten nyerte a végig megalkuvás nélkül küzdő PVSK.

PVSK – PEAC PMFC II. 2-1 (2-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 28. forduló, PVSK Sporttelep, 96 néző

Vezette: Bánfai Zs. (Horváth G., Hahner D.)

PVSK: Győri – Városi (Zunnert), Tornyos, Kiss K., Pál – Kiss D., Turi, Sziládi (Farkas), Gergye (Rácz) – Draskóczi, Nagy J. Vezetőedző: Mink Olivér Góllövő: Turi, Draskóczi illetve Szabó Z., büntetőből.

Már a hatodik percben meghűlt a PVSK szurkolóinak ereiben a vér, a játékvezető a kiugró vendég csatár buktatásáért 11-est ítélt a PEAC PMFC II. javára. A bal sarokba lőtt labdát óriási bravúrral mentette Győri.

A gólok története:

12. perc: Nem mindennapi, de teljesen megérdemelt góllal szerzett vezetést a PVSK. Turi mintegy 32 m-ről gondolt egyet és rálőtte a labdát. A játékszer a kapujából kissé kint álló hálóőr mellett a bal sarokba vágódott, 1-0! Mesteri megoldás, bravúros gól volt!

42. perc: Egy szöglet után Kiss Dominikhez pattant a labda aki élesen lőtte a kapu bal oldala felé a labdát. Egy védő még mentett de a játékszer Draskóczi elé pattant, aki mintegy négy méterről a hálóba küldte azt, 2-0!

Furcsa jelenetnek lehettünk szemtanúi a szünetben. A PEAC PMFC II. csapata a félidőben az öltözőbe vonult, ami teljesen rendjén van. Csakhogy 23 percig nem jött ki onnét, már mindenki a pályán volt, és mire elkezdődött a második félidő, már 25 perc is eltelt a szünetből. Ez kimeríti a sportszerűtlenség határát, más kérdés, hogy sem ítélettel, sem büntetéssel nem lehet szankcionálni az eseményt.

85. perc: És még nem volt vége. A játékvezető Nagy Jeromos büntetőterületen belüli kezezéséért 11-est adott a vendégeknek, és mivel neki már volt sárgája, ki is állította. A büntetőt Szabó Zalán úgy lőtte a hálóba, hogy Győri hozzá tudott érni a labdához, ha szerencséje van, ezt a büntetőt is háríthatta volna, 1-2!

Változatos, küzdelmes volt a második félidő, a kapuk igazából kevés alkalommal kerültek közvetlen veszélybe, de a PVSK nagyot küzdve tartotta kézben, és meg is nyerte a találkozót. A vendégek az utolsó másodpercig hajtottak az egyenlítésért.

Mink Olivér

Nagy küzdelem volt, Győri bravúrja is kellett a sikerhez, bár a kispadon éreztük, hogy megfogja a büntetőt. Turi Tamás nagyot játszott, igazi vezéregyénisége volt a csapatnak, a gólja parádés egyéni teljesítmény volt. Összességében úgy érzem megérdemeltük ezt a sikert, mert az utóbbi hetek sorazatmeccsei megterhelték a játékosokat, ennek ellenére az utolsó percig küzdött a csapat. Ez egy nagyon munkás győzelem volt!