Küzdelmes mérkőzésen gólnélküli döntetlen

Mindkét csapat gólratörő, nyilt játékának köszönhetően, egy jó iramú, változatos mérkőzésen született meg az igazságosnak mondható eredmény, még akkor is, ha a 86. percben a PVSK meccslabdát hibázott.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Pécsváradi SE R-Bus 0-0

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 20. forduló, PVSK Verseny utcai Sportpálya, nézők nélkül

Vezette: Horváth Gy. (Duli, Gallai)

PVSK: Győri – Dienes, Tornyos, Kiss, Turi - Sziládi, Ndjodo, Dalipi A. (Draskóczi), Nagy – Tiffán, Rácz (Lőrincz) Edző: Kósa Sándor, Szakmai vezető: Toma Árpád

I.félidő

Már az elején leszögezhetjük, jó kis mérkőzés volt! Az első percektől látszott, hogy a megyei focihoz viszonyítva, az átlagosnál jóval képzettebb focisták vannak a gyepen. Nem volt meglepetés az sem, hogy a Pécsvárad kezdett jobban, és a 15. percig uralta is a játékot, annak ellenére, hogy a 13. percben, több koncentrációval, Rácz gólt lőhetett volna, de fordulás után, az ötösről fölé durrantott.

Volt helyzet a másik oldalon is. A vendégek első igazi nagy gólszerzési lehetősége a 23. percben adódott, de a baloldalról beívelt labdát nem találta el jól a berobbanó csatár.

A 42. percben a vendégek szereztek egy sok vitára okot adó gólt, melyet a játékvezető, az asszistens jelzése után, les címén, érvénytelenített.

II. félidő:

Lassan lendült játékba a PVSK. Az utolsó passzok nem mindig voltak pontosak, és az egyre bátrabban és keményebben játszó Pécsvárad jó támadások után több helyzetet is kialakított.

Mindkét csapat előtt voltak, elsősorban a kapuközeli pontrúgások révén, veszélyes helyzetek, és fokozódott az iram, lassultak az izmok, és a rosszul sikerült belépők után, hét alkalommal a sárga lapok is.

Szorongatott a Várad, nagy volt a nyomás, de Győri kapus többször is jól védett. A 86.percben Kiss kapott jó átadást, teljesen egyedül volt, néhány lépés után a büntetőpont közeléből, a kiinduló János Gergőbe lőtte a labdát. Örök vitattéma marad, hogy kapusbravúr volt-e, vagy Krisztián egy „fű alatti” lövéssel megoldhatta volna a helyzetet. A dilemma marad, mint ahogy a 0-0 is.

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Úgy érzem, igazságos eredmény született, még akkor is, ha a mérkőzés utolsó perceiben eldönthettük volna a találkozót. Tudtuk, hogy a Pécsvárad jó csapat, ennek tükrében szerveztük meg a védekezésünket. Mindenki tudta mit kell csinálni, és igyekezett kiadni magából a maximumot, ezzel lehetünk sikeresek a jövőben is.