Küzdelmes meccsen nyert a PVSK Lovászhetényben

A néhány nagy gólhelyzetet is kihagyó, de az első félidőben két lehetőségét kihasználó PVSK csapata, az utolsó percekben lőtt harmadik góllal megérdemelten hozta el a három pontot Lovászhetényből.

Labdarúgó mérkőzés: Lovászhetényi SE - PVSK 2-3 (0-2)
Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 11. forduló, Lovászhetényi Sporttelep: 50 néző

PVSK: Győri – Tornyos, Vida, Kiss (Nagy R), Turi – Sziládi, Ndjodo, Nagy J., Kántor – Draskóczi(Lőrincz), Rácz Vezetőedző: Kósa Sándor
Vezette: Jakab (Maráz, Ormai)
Góllövő:Bartal 2, illetve Rácz 2, Kiss

A meccs fontosabb részletei:
Aki ismeri a lovászhetényi labdarúgó pályát, az tudja, hogy földrajzi értelemben sem mondható könnyen megszokhatónak. Ráadásul az orkánerejű szél, és a csúszos falevelekkel borított, és egyébként sem könnyű talaj még nehezebbé tette a játékosok helyzetét, akik megpróbálták a maximumot nyújtani ezen a szombat délelőttön. A PVSK-nak revans-feladata is volt, hiszen ez a csapat ejtette ki a Magyar Kupából a mieinket.

Már az első percben vezetést szerezhettünk volna, de Rácz kihagyta a gólhelyzetét, egy oldalról belőtt labdát droppból fölé durrantott. A PVSK fölényét az egy percen belüli két szöglet is jelezte.

17. perc: Ndjodo egy beadás után felpattanó labdát lőtt kapura, amely egy hazai védőn megpattanva pergett a kapu felé. Rácz utolérte, és mintegy két méterről a hálóba pofozta a PVSK első gólját. 0-1!

19.perc: Mintegy 22 méterről tiszta lövőhelyzetből a nagyon aktívan mozgó Rácz bombázott a hazai kapu fölé.

27.perc: Mintaszerű vendégtámadás után született meg a PVSK második találata. Rácz-Kiss kényszerítő után az utóbbi játékos került kihagyhatatlan helyzetbe, és higgadtan, mintegy 11 méterről a kapu bal oldalába nyeste a labdát. Okos, szép gól volt, annak bizonyítéka, hogy a megfelelő ütemben végrehajtott kényszerítő átadásnak igazából nincs hatásos ellenszere. 0-2!

A kétgólos vezetésben bízva, de nem elbizakodottan vonult pihenőre a PVSK.

II. félidő:

54. perc: Érezni lehetett, hogy a hazaiak rákapcsolnak, és egy esetleges góllal nyílttá tehetik a meccset. Egy jobboldali támadás után a tisztán kitörő játékossal szabálytalankodtunk a 16-os vonalon belül, Jakab játékvezető habozás nélkül mutatott a büntetőpontra. A 11-est Bartal értékesítette. 1-2!

58. perc: Ndjodo került teljesen tiszta helyzetbe, de óriási lövése a felső lécen csattant.

Ndjodo kapufája

66. perc: Egyenlítettek a hazaiak. A pécsi kaputól mintegy 20 méterre szabadrúgáshoz jutott a Lovászhetény. A labdához a büntetőből már egy gólt szerző Bartal állt oda, és nem nagy, inkább okosan helyezett lövéssel küldte a kapu jobb felső sarkába a játékszert. 2-2!

Néhány kétségbeesett hazai lövési kísérlettel, és erőtlen, a kapura egyáltalán nem veszélyes támadásokkal telt el a hátralévő idő, amely időszakban néhány PVSK gólhelyzet, és sárga lap is belefért. Már mindenki elkönyvelte a döntetlen, amikor a 87. percben egy jobbról beadott labdát nem tudtak elrúgni a hazai védők, és a berobbanó Rácz, mintegy két méterről a kapuba lőtte. 2-3!

Ahogy mondani szokták, a sírból hoztuk vissza a bajnoki pontokat, ezzel folytatódott a múlt héten megszakadt jó sorozatunk.

Kósa Sándor vezetőedző, PVSK: - Nemcsak az ellenféllel, de a kevésbé ideális körülményekkel is meg kellett küzdenünk, és úgy gondolom kiválóan alkalmazkodtunk a helyzethez. Az első félidőben jól, és eredményesen játszottunk. Egy buta hiba után a büntetőből kapott gól nyílttá tette a mérkőzést, de az utolsó percekben elért találattal a szó szerint kibrusztoltuk a győzelmet, és ezzel bizonyítottuk, hogy az utolsó pillanatokig tudunk küzdeni.