Küzdelmes meccsen döntetlen a Verseny utcában

Tavaszias időben játszott döntetlen a PVSK csapata a Villány ellen. A tét, a presztizsen kívül az is volt, hogy hazai győzelem esetén a PVSK megelőzi a tabellán a vendégeket. A döntetlen reálisnak mondható, de nem tévedünk nagyot, ha azt mondjuk, ezen a mérkőzésen a vendégek álltak közelebb a győzelemhez.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Villány TC 1-1 (0-1)
Férfi Labdarúgás,
Megye I-es bajnokság 14. forduló, PVSK labdarúgó pálya, Pécs, Verseny u., 100 néző
Vezette: Horváth, (Duli, Ormai)

PVSK: Győri – Dalipi A., Kutas, Tornyos, Pál (Sztruhár) – Kiss, Sziládi (Rácz), Ndjodo, Tóth – Draskóczi (Kántor), Nagy játékos-edző: Tóth Máté
Góllövők: Ndjodo ill. Kovács

Az első támadásokat és az első kapura lövéseket is PVSK jegyezte. A két csatáros játék (Draskóczi, Ndjodo) gyors támadásokat, és jó szárnyváltásokat hozott. Az 5. percben Ndjodo átadását Draskóczi rontotta el, majd két perccel később a 10 m-re a vendégkaputól szintén gólhelyzetet hibázott. Lábrakapott a Villány, Győrinek kétszer is bravúrral kellett mentenie, a vendégek 3 méterről sem tudtak betalálni. Némi villányi mezőnyfölény után az első gólt is a vendégek lőtték. A 42. percben Kovács kapott labdát a jobb oldalon, három hazai védő gyűrűjében a kapu felé törve még arra is volt ideje, hogy megnézze a hazai kapu jobb oldalát, a kiinduló Győri mellett betekerje a labdát a kapuba. 0-1!

Ettől óvott mindenkit Tóth Máté edző, nevezetesen attól, hogy ne kapjunk az első félidőben gólt. Hát kaptunk!
Ebben a játékrészben már nem esett több gól, így hátránnyal vonultunk az öltözőbe.

II. félidő

Mindenki azt várta, hogy a PVSK nekiesik majd a Villánynak, és érvényesíti esetleges erőfölényét. Nos nem így lett a Villány végig nagyot küzdött, a hazaiaknál is voltak próbálkozások, de a PVSK kapuja előtt nagyobb ziccerek maradtak ki. Paprikázódott a hangulat, itt is, ott is többen besárgultak, szám szerint hat kártyát osztott ki a játékvezető. Bár az 59. percben felcsillant a remény egy örömteli befejezésre. Egy kapuralövés után a villányi védők közül valaki kézzel ért a labdához, mindez a büntetőterületen belül történt. Horváth játékvető habozás nélkül mutatott a 11-es pontra. A labdát Ndjodo félmagasan, nagy erővel lőtte a kapu bal oldalába. 1-1!

A 61. percben meghűlt ereinkben a vér, a kapunk teljesen üresen maradt, de a gólba tartó labdát a gólvonalról rúgták ki védőkink.
A 78. percben egy közeli lövést tolt a kapufára Győri, ez is nagy vendéghelyzet volt!

Az utolsó percekben is adáz küzdelem folyt a pályán, mindkét együttes nagyon akarta a győzelmet, a Villány egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet, sőt, több esetben teremtettek gólhelyzetet a kapunk előtt, és Győri is védte a védhetőt. A mérkőzés keményedett, sok volt a tisztálan belépő, és dulakodás is tarkította a játékot. A PVSK próbálkozott, de ma nem jött össze a győzelem, és az a bizonyos sokat hangoztatott erőnléti fölény sem domborodott ki a hazaiak részéről.

Ezután a mérkőzés után, néhány embernek érdemes lesz elgondolkodni a történteken.

Tóth Máté játékos-edző: - Addig amig előrejátékban nem teszünk meg mindent, hanem csak úgy elvagyunk a pályán, egyetlen mérkőzést sem fogunk megnyerni. A csapatrészek el voltak csúszva, a középpályán alig volt játék, az előre rugdosott labdákat rendre ők szerezték meg. Ki kell mondanunk, hogy van egy jó kapusunk, aki nagyon hasznosan, esetenként bravúrosan menti meg kapunkat a góloktól. Azt megjegyezném, bár ezt nem néztem meg pontosan, valószínű a mi csapatunk a legfiatalabb átlagéletkorú a mezőnyben. Ők még rutintalanok, de próbálják jól megoldani a feladatot. Még annyit, hogy művészkedéssel semmire sem megyünk.